BSU-nun tələbələri “Qarabağ Azərbaycandır!” mövzusunda keçirilən esse müsabiqəsində iştirak edirlər
Noyabrın 1-də Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Nəsimi rayon təşkilatı tərəfindən rayon ərazisində fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrində təhsil alan  tələbələr arasında “Qarabağ Azərbaycandır!” mövzusunda esse müsabiqəsinin keçirilməsinə başlanılıb. Bununla əlaqədar olaraq bütün universitetlərdə tələbə-gənclər arasında maarifləndirmə işi aparılıb. Məlumat üçün bildirək ki, qısa müddət ərzində bu müsabiqədə iştirak etmək üçün 3 mindən çox gənc müraciət edib. Müraciət edənlərin arasında xarici tələbələr də var. Xarici tələbələr arasında qardaş Türkiyədən olan gənclər daha çox üstünlük təşkil edir.
Müsabiqə çərçivəsində ilk tədbir  Bakı Slavyan Universitetində (BSU) təşkil edilib. BSU-nun hər iki tədris binasında keçirilən tədbirdə bu ali məktəbin 500 nəfərə yaxın tələbəsi iştirak edib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan  BSU-nun rektoru, YAP-ın Qadınlar Şurasının sədri, professor Nurlana Əliyeva və Milli Məclisin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin sədr müavini, YAP-ın Nəsimi rayon təşkilatının sədri Məlahət İbrahimqızı  tələbə-gənclərə esse müsabiqəsində uğurlar arzulayıblar.
Qeyd edək ki, müsabiqənin nəticələri bu ilin dekabr ayının sonuncu həftəsində elan olunacaq və qaliblər mükafatlandırılacaq.

Студенты Бакинского славянского университета принимают участие в конкурсе эссе на тему: «Карабах – это Азербайджан!»
1 ноября среди студентов, обучающихся в высших учебных заведениях, расположенных на территории Насиминского района, начался конкурс эссе на тему «Карабах – это Азербайджан!», организованный Насиминской районной организацией партии «Ени Азербайджан» (ПЕА). В связи с этим, во всех университетах проводилась просветительская работа со студентами и молодежью. Напомним, что за короткое время для участия в конкурсе обратилось более 3 тысяч молодых людей. Среди участников есть и иностранные студенты, в основном, из Турции.
Первое мероприятие, в рамках конкурса, было проведено в обоих учебных корпусах Бакинского славянского университета (БСУ). В нем приняли участие около 500 участников.
Выступившие на мероприятии ректор БСУ, председатель Женского совета ПЕА, профессор Нурлана Алиева и заместитель председателя комитета по правовой политике и государственному строительству Милли Меджлиса, председатель ПЕА Насиминского района Малахат Ибрагимгызы пожелали удачи участникам конкурса эссе.
Отметим, что результаты конкурса будут обнародованы в третью декаду декабря текущего года. Победители будут награждены.