BSU Ekspo Mərkəzində uğurla təmsil olunur
Oktyabrın 11-də Bakı Ekspo Mərkəzində Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, “Caspian Event Organisers” (“CEO”) şirkətinin təşkilatçılığı ilə XII Azərbaycan beynəlxalq təhsil sərgisinin (“Education 2018”) açılışı olub. Tədbiri təhsil naziri Ceyhun Bayramov açaraq, sərginin “Uşaqların gələcəyinə sərmayə” devizi altında təşkil edildiyini bildirib. O qeyd edib ki, sərgi dünyanın 12 ölkəsindən 130-dan çox iştirakçını bir araya gətirib.
Bakı Slavyan Universiteti də sərgidə təhsil sahəsində həyata keçirilən islahatları əks etdirən xüsusi pavilyonla çıxış edib. Sərgi üçün ayrılmış xüsusi sahədə universitetin tarixi, professor-müəllim heyətinin fəaliyyəti, fakültələr və ixtisaslar barədə məlumat lövhələri yerləşdirilib. Xüsusi guşədə universitetin nəşr etdiyi kitablar, jurnallar, dərslik və dərs vəsaitləri, o cümlədən universitetdə çalışan alimlərin xarici dərgilərdəki məqalələri nümayiş olunub. Bundan əlavə, BSU-da tədris edilən ixtisaslara uyğun olaraq tələbələr ayrı-ayrı ölkələrin milli-etnoqrafik geyimlərini sərgiləyiblər.
Təhsil naziri Ceyhun Bayramov və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Adminstrasiyasının Humanitar siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Fərəh Əliyeva sərgidə olarkən BSU-nun pavilionunda nümayiş olunan eksponatlarla da tanış olub və universitetin son illərdəki uğurlarını yüksək qiymətləndiriblər.

Бакинский славянский университет представлен в Баку Экспо Центре
11 октября в Баку Экспо Центре при поддержке Министерства образования состоялось открытие XII Азербайджанской международной выставки образования (Education-2018), организованной компанией “Caspian Event Organisers” (CEO). Открывая мероприятие, министр образования Джейхун Байрамов сказал, что выставка была организована под девизом «Инвестирование в будущее детей». Он отметил, что здесь собралось более 130 участников из 12 стран.
Бакинский славянский университет (БСУ) был представлен на  специальном павильоне, отражающим реформы в области образования. Информация об истории университета, деятельности профессорско-преподавательского состава, факультетах и специальностях была размещена на соответствующей площадке. Изданные вузом книги, журналы, учебники и учебные пособия, а также вышедшие в иностранных журналах статьи ученых БСУ были представлены в специально отведенном уголке. Кроме этого, в соответствии со специальностями, преподаваемыми в университете, студенты продемонстрировали национально-этнографическую одежду разных стран.
Посетив и ознакомившись с павильоном БСУ, министр образования Джейхун Байрамов и заведующая отделом по вопросам гуманитарной политики Администрации Президента Азербайджанской Республики Фарах Алиева, высоко оценили успех вуза за последние годы.