BSU nümayəndələri PETRA layihəsi çərçivəsində Avstriyada təlimdə iştirak ediblər
5-9 martda Avstriya Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində ERASMUS+ Beynəlxalq mübadilə proqramının “Azərbaycan Universitetlərində Tədris və Təlimin təkmilləşdirilməsi” PETRA (Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities) layihəsi çərçivəsində üçüncü təlim keçirilib.
Təlimdə Avropanın 5 universitetinin və Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi, o cümlədən 8 universitetin nümayəndələri iştirak ediblər.
Nümayəndələr arasında Bakı Slavyan Universitetini (BSU) elmi işlər üzrə prorektor, prof. Rafiq Novruzov, Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, f.ü.f.d Ülviyyə Abbasova və İngilis filologiyası kafedrasının baş müəllimi Natavan Babayeva təmsil ediblər.
Ali təhsil müəssisələrində tədris və təlimin təkmilləşdirilməsi sahəsində Avropa Universitetləri ilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinə, eləcə də elmi tədqiqatların təkmilləşdirilməsinə həsr edilən konfrans bir sıra mövzuları əhatə edib.
Valensiya Politexnik Universitetinin koordinatorluq etdiyi layihə çərçivəsində Azərbaycan və Avstriyada tədqiqat və inkişaf, Avropa Birliyinin Horizon 2020 Proqramında iştirak, Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetində Tədqiqat və İnkişaf, Azərbaycanda doktorantura təhsili, ERASMUS+NİZAMİ layihəsi mövzularında təqdimatlar keçirilib. 5 günlük intensiv təlim proqramında  seminarların və konfansların təşkili, beynəlxalq təşkilatlarla əməkdaşlıq və başqa istiqamətlərdə çıxışlar dinlənilib.
Sonda təlim və seminarlarda iştirak edən Azərbaycan Universitetlərinin nümayəndələrinə Vyana Tətbiqi Elmlər Universitetinin müvafiq sertifikatları təqdim olunub.

BSU representatives attended training in Austria
On 5-9 March, the Vienna-based Vienna University of Applied Sciences hosted the third training within the ERASMUS + International Exchange Program "Improving Education and Training at Azerbaijani Universities" under the PETRA (Promoting Excellence in Teaching and Learning in Azerbaijani Universities) project.
The training was attended by 5 European universities and the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, including representatives of 8 universities.
Representatives of the Baku Slavic University (BSU), pro-rector on scientific affairs, prof. Rafig Novruzov, Head of International Relations Department, Ulviyya Abbasova, Ph.D., and Natavan Babayeva, Senior Teacher of English Philology Chair.
The conference devoted to exchange of experience with European Universities in the field of teaching and training in higher education institutions, as well as the improvement of scientific researches covered a number of topics.
The project, co-ordinated by Valencia Polytechnic University, included presentations on research and development in Azerbaijan and Austria, participation in the European Union's Horizon 2020 Program, Research and Development in Vienna University of Applied Sciences, doctorate education in Azerbaijan, ERASMUS + NIZAMI project. The 5-day intensive training program focused on the organization of seminars and conferences, cooperation with international organizations and other areas.
At the end, representatives of Azerbaijani universities participating in trainings and seminars were presented with relevant certificates from the Vienna University of Applied Sciences.