"Bakı Marafonu 2017”nin nümayədələri BSU-da olublar
Martın 17-də "Bakı Marafonu 2017”nin icraçıları və tərəfdaşları Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) tələbə və müəllim heyəti ilə görüşüb.
BSU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru Xanım Sultanova aprelin 30-da Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə keçiriləcək “Bakı Marafonu-2017” barədə tələbələrə məlumat verib, onları bu marafonda fəal olmağa səsləyib.
"Bakı Marafonu 2017”nin icraçılarından olan Samir Cabbarov qeyd edib ki, ikinci dəfə baş tutacaq marafon bu il də “Küləyə qalib gəl” şüarı adı altında təşkil olunacaq, layihənin icrasını isə Sport Marketing Group (SMG) şirkəti həyata keçirəcək. Onun sözlərinə görə, “Bakı Marafonu-2017” ötən il olduğu kimi Dövlət Bayrağı Meydanından start götürərək Bakı Olimpiya Stadionuna qədər 21 kilometrlik məsafəni əhatə edəcək. S.Cabbarov bildirib ki, 2016-cı il mayın 1-də təşkil olunan ilk yarımarafonda 7000-dən çox iştirakçı qeydiyyatdan keçmişdi. Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyevanın iştirakı ilə keçirilən yarımarafona Azərbaycan vətəndaşları ilə yanaşı əcnəbilər də qoşulmuşdular.
Marafonun sponsorlarından olan “Azer Türk Bank”ın nümayəndəsi Leyla Məmmədova təmsil etdiyi bankın fəaliyyəti barədə məlumat verərək marafonda qaliblər üçün nəzərdə tutulan mükafatları tələbələrin nəzərinə çatdırıb.
“Bakı Marafonu 2017”nin tərəfdaşlarından “GoSport” idman malları mağazaları şəbəkəsinin nümayəndəsi Nikita Sokolov çıxışında qaçış zamanı idman ayaqqabıları və geyimlərin seçilməsi qaydaları barəsində tələbələrə bir sıra məsləhətlər verib.
Sonra marafona hazırlıq mərhələsi və hər həftənin şənbə-bazar günləri keçirilən təlimlər barəsində məlumat verilib, tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

“Baku Marathon 2017” representatives at BSU
On March 2017, executors and partners of “Baku Marathon 2017” met with teaching and student staff of Baku Slavic University (BSU).
Vice rector for Educational Affairs of BSU Khanim Sultanova gave students information about “Baku Marathon 2017” to be held at the initiative of the Heydar Aliyev Fund on April 30 and called them to be active in this marathon.
One of the executors of “Baku Marathon 2017” Samir Jabbarov noted that the marathon taking place for the second time will be organized this year under the slogan “Win the wind”, the project will be implemented by Sport Marketing Group (SMG). According to him, “Baku Marathon 2017” will cover a distance of 21 kilometers, starting at the State Flag Square to the finish line in Baku Olympic Stadium as last year. S.Jabbarov noted that more than 7000 participants signed up in the first semi marathon organized on May 1, 2016. Along with Azerbaijani  citizens, foreigners also joined semi marathon that attended by Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Fund.
Representative of “Azer Turk Bank”, one of the sponsors of Marathon, Leyla Mammadova notified students about considered prizes for winners of marathon by giving information on the activity of the bank she represented.
Representative of “GoSport” sporting goods chains, one of the partners of “Baku Marathon 2017”  Nikita Sokolov, in his speech, gave some advice to students about sport shoes and the rule of selecting clothes during running
Then information was given on preparation stage and trainings held on every Saturday-Sunday for marathon, the students' questions were answered fully.