BSU-da fakültələrarası şahmat yarışı keçirilib
Dekabrın 15-də Bakı Slavyan Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş fakültələrarası şahmat yarışı təşkil olunub.
BSU-nun idman zalında keçirilən yarışa 20 şahmatsevər tələbə qatılıb. 3 turdan ibarət olan oyunda tələbələr birincilik uğrunda mübarizə apıblar. Gərgin keçən dörd saatın sonunda qaliblər müəyyən olub.
Filologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi, BSU-nun şahmat üzrə yığma komandasının kapitanı Ələkbər Təhməzov bütün görüşləri qələbə ilə başa vuraraq 1-ci olmağa nail olub. Pedaqoji fakültənin III kurs tələbəsi Ramid Rəhmətov bir görüşü Ələkbər Təhməzova uduzaraq 2-ci yeri tutub. Pedaqoji fakütənin I kurs tələbəsi Ayşən Quliyeva isə yarışın qalibləri arasında 3-cü olub.
Gənc şahmatsevərlərə tələbələrlə yanaşı tərbiyə işləri üzrə prorektor Xanım Sultanova, İdaman klubunun müdiri Sabir Hacıyev və klubun əməkdaşları azarkeşlik ediblər.

В Бакинском славянском университете прошло соревнования по шахматам
15 декабря в Бакинском славянском университете (БСУ) прошли межфакультетные соревнование по шахматам, посвященные дню памяти Общенационального лидера Гейдара Алиева.
На соревнованиях, проходивших в спортивном зале БСУ, приняли участие 20 студентов – любителей шахмат. В игре, состоящей из трех туров, студенты боролись за первое место. После четырех часов напряженной борьбы были объявлены победители соревнований.
Первое место занял студент IV курса филологического факультета, капитан сборной команды БСУ по шахматам Алекпер Тахмазов. Второе место был удостоен студент III курса педагогического факультета Рамид Рахманов. Что касается третьего места, то его заняла студентка I курса педагогического факультета Айшен Гулиева.
Молодых студентов – любителей шахмат также поддержали проректор по воспитательной части БСУ Ханым Султанова, директор Спортивного клуба Сабир Гаджиев и сотрудники Клуба.