BSU-da Fakültələrarası Debat layihəsinin ilk mərhələsi həyata keçirilib
Mayın 8-də Debat klubunun təşkilatçılığı ilə Tərcümə və Pedaqoji fakültələrinin tələbələri arasında "Kitabların oxunmamağının səbəbkarı gənclərdir?" mövzusunda debat keçirilib.
Debatda ekspert qismində BSU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru, dosent Xanım Sultanova, Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin dekanı, dosent Şirinbəy Əliyev, Pedaqoji fakültənin dekanı, professor Flora Nacıyeva, Tərcümə fakültəsinin dekanı, professor Fidan Qurbanova, dekan müavini Leyla Musayeva, Azərbaycan multikulturalizmi kafedrasının müdiri, dosent Rauf Hacı, həmçinin dosent Mahirə Əzizova, hakim qismində isə Debat Klubun üzvləri Cavid Seyidov və İsa Hüseynli iştirak ediblər.
Debat zamanı kitabların kifayət qədər oxunmamağının səbəbləri müzakirə olunub.  Sonda ekspertlər kitabdan ayrı düşməmək üçün gənclərə tövsiyə xarakterli bir sıra maraqlı təkliflər edib və öz rəylərini bildiriblər.

В Бакинском славянском университете прошел первый тур проекта межфакультативных дебатов
8 мая прошли дебаты на тему «Неужели молодежь виновата в том, что книги не читаются?» между студентами переводческого и педагогического факультетов Бакинского славянского университета (БСУ), организованные Клубом дебатов.
В качестве экспертов на дебатах приняли участие проректор по воспитательной части БСУ, доцент Ханым Султанова, декан факультета «Международные отношения и регионоведение», доцент Ширинбей Алиев, декан педагогического факультета, профессор Флора Наджиева, декан переводческого факультета, профессор Фидан Гурбанова, заместитель декана Лейла Мусаева, заведующий кафедрой «Азербайджанский мультикультурализм», доцент Рауф Гаджи, доцент Махира Азизова. Роль судей взяли на себя члены Клуба дебатов Джавид Сеидов и Иса Гусейнли.
Во время дебатов обсуждались причины недостаточной начитанности молодежи. В конце эксперты дали ряд рекомендаций молодым людям и высказали свое мнение.