BSU-nun magistrləri internat məktəbində görüş keçiriblər
Yanvarın 10-da Bakı Slavyan Universitetinin Magistratura şöbəsinin təşkilatçılığı ilə Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən 2 nömrəli ümumi orta internat məktəbində valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqlarla görüş keçirilib.
Görüşdə şöbənin dekanı, dosent Sevinc Abışova və magistrantlar iştirak ediblər.
Təşkilatçılar valideyn himayəsindən məhrum olan 160 uşaqla maraqlı söhbətlər aparıb, gələcəyə dair bir sıra məsləhətlər veriblər. Uşaqları yeni il münasibətilə təbrik edən magistrantlar onlara hədiyyələr bağışlayıblar.
Sevinc Abışova görüşə şərait yaratdıqlarına görə internat məktəbinin direktor müavini Nizami Əsgərova və Dilarə Məşədiyevaya təşəkkürünü bildirib.

Магистранты Бакинского славянского университета встретились с воспитанниками школы-интернат
10 января Отдел магистратуры Бакинского славянского университета (БСУ) организовал встречу с лишенными родительской опеки воспитанниками общеобразовательной средней школы-интернат №2, расположенного в поселке Мардакян Хазарского района.
На встрече приняли участие декан Отдела Севиндж Абышова и магистранты.
Организаторы вели интересные беседы со 160 детьми, лишенными родительской опеки, дали им несколько советов на будущее. Поздравив детей с Новым годом, магистранты вручили им подарки.
С. Абышова поблагодарила заместителя директора школы-интернат Низами Аскерова и Диляру Мешадиеву за создание условий для встречи.