BSU-nun tələbələri “Marş İrəli” layihəsində iştirak ediblər
“İrəli” İctimai Birliyi Azərbaycan gəncinin güclü vətənpərvərlik ruhunda yetişməsi və Silahlı Qüvvələrimizin yaranmasının 100 illiyi ilə əlaqədar “Marş İrəli” layihəsini həyata keçirir.
Ağdam rayonu Quzanlı qəsəbəsində həyata keçirilən budəfəki “Marş İrəli” layihəsində Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) Azərbaycan filologiyası və jurnalistikası, Filologiya və xarici dil müəllimliyi, Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq, həmçinin Tərcümə fakültələrinin tələbələri iştirak ediblər.
Layihənin əsas məqsədi gənclərdə fiziki davamlılığın artırılması, onları hərbi xidmətə həvəsləndirmə, milli maraqlarımızın qorunmasında gənclərin fəal iştirakı, sağlam düşüncəli gənclər şəbəkəsinin formalaşdırılmasına nail olmaqla gənclər siyasətinə töhfə verilməsidir.
Layihə çərçivəsində “Qarabağ həqiqətləri”, “Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinə xidmət edirəm”, “Müharibə şəraitində yaşayan gənclərdə psixoloji ruh”, “Aprel döyüşləri” mövzularında ictimai müzakirələr keçirilib.

Студенты Бакинского славянского университета приняли участие в проекте «Шагом марш!»
В связи со 100-летием создания Вооруженных сил Азербайджана и для воспитания азербайджанской молодежи в духе патриотизма Общественное объединение «Ирели» реализует проект Marş İrəli («Шагом марш!»).
На мероприятии, которое в этот раз прошло в поселке Гузанлы Агдамского района, приняли участие студенты факультетов «Азербайджанская филология и журналистика», «Филология и преподавание иностранного языка», «Международные отношения и регионоведение», «Перевод» Бакинского славянского университета (БСУ).
Основная цель проекта – повысить физическую выносливость молодежи, привлечь их к военной службе и активному участию в охране национальных ценностей, внести вклад в молодежную политику, добившись формирования здоровой молодежной сети.
В рамках проекта были проведены общественные дискуссии на темы «Карабахские истины», «Служу вооруженным силам Азербайджана», «Психологический дух молодых людей, живущих в условиях войны» и «Апрельские бои».