BSU-da tibbi müayinə və tibbi sorğu keçirilib
Bakı Slavyan Universitetində (BSU) Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyinin 15.09.2015-ci il tarixli 18 saylı əmrinə əsasən ali məktəblərin I tədris ili tələbələrinin arasında xəstəliklərin (vərəm, malyariya, hepatitlər və s.) vaxtında aşkarlanması və profilaktikası məqsədilə tibbi müayinə keçirilib. Müayinə zamanı tələbələr arasında ümumi tibbi sorğu aparılıb və tələbə-gənclərə xəstəliklərlə bağlı ümumi məlumat verilib, həmçinin mütəxəssislər tələbələri maraqalandıran sualları cavablandırıblar.
Qeyd etmək lazımdır ki, BSU-da Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 28 yanvar 2016-cı il tarixli 15 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "2016-2020-ci illər üçün şəkərli diabet xəstəliyi üzrə Dövlət Proqramı"na əsasən tələbələr arasında xəstəliyin profilaktikası, müalicəsi və reabilitasiyası üçün tibbi sorğu da həyata keçirilib.

В Бакинском славянском университете проведено медицинское обследование и опрос среди студентов
В соответствии с приказом Министерства здравоохранения Азербайджана за №18 от 15 сентября 2015 года в Бакинском славянском университете (БСУ) проведено медицинское обследование студентов I курса с целью своевременного выявления и профилактики таких заболеваний, как туберкулез, малярия, гепатит и др.
В ходе обследования был проведен также опрос среди студентов и дана общая информация о заболеваниях. Специалисты ответили на интересующие студентов вопросы.
Отметить, что согласно «Государственной программе по сахарному диабету на 2016-2020 годы», утвержденной постановлением Кабинета министров Азербайджанской Республики от 28 января 2016 года, в БСУ был проведен опрос среди студентов, посвященный профилактике, лечению и реабилитации заболевания.