BSU-da növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin “Böyük Azərbaycan şairi İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinin qeyd edilməsi haqqında” 15  noyabr 2018-ci il  tarixli Sərəncamına və Azərbaycan Respublikasında  2019-cu  ilin  “Nəsimi ili”  elan  edilməsi  haqqında  11 yanvar  2019-cu  il  tarixli Sərəncamına uyğun olaraq ölkəmizdə silsilə tədbirlər həyata keçirilir. Qeyd edək ki,  Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə bu ilin payız əkini mövsümündə respublikamızın bütün bölgələrində bir gün ərzində 650 min ağac əkilməsi planlaşdırılmışdır.
Yuxarıda qeyd edilənlərə əsasən və BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyevanın müvafiq əmrinə uyğun olaraq oktyabrın 30-da Bakı Slavyan Universitetində (BSU)  növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib. Müəllim və tələbələrin, əməkdaşların fəal iştirakı ilə keçirilən aksiya zamanı universitetin həyətində və universitetə yaxın ərazidə çoxlu sayda ağac əkilib. Diqqətə çatdırmaq istəyirik ki, BSU-nun kollektivi tərəfindən belə aksiyaların gələcəkdə də davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.

В Бакинском славянском университете прошла очередная акция по посадке деревьев
Согласно Распоряжению Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева «О праздновании 650-летнего юбилея великого азербайджанского поэта Имадеддина Насими» от 15 ноября 2018 года и Распоряжению об объявлении 2019 года в Азербайджанской Республике «Годом Насими» от 11 января 2019 года, в нашей стране проводится ряд мероприятий. Отметим, что по инициативе Первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан ханум Алиевой в осеннем сезоне этого года было запланировано посадить в один день 650 тысяч деревьев во всех регионах нашей республики.
На основе вышеуказанного и согласно соответствующему приказу ректора Бакинского славянского университета (БСУ), профессора Нурланы Алиевой 30 октября в БСУ прошла очередная акция по посадке деревьев. Во время акции, в которой приняли активное участие преподаватели, студенты и сотрудники вуза, во дворе БСУ и близлежащей территории было посажено множество деревьев. Отметим, что коллектив БСУ планирует продолжить проведение таких акций и в будущем.