Gənclərin məşğulluğu dövlətimizin diqqət mərkəzindədir
Yanvarın 23-də Bakıda Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Beynəlxalq Əmək Təşkilatının (BƏT) birgə təşəbbüsü ilə “Gənclərin məşğulluğu: işəgötürənlərin baxışı, çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda konfrans keçirilib. “Gənclərin məşğulluğu dövlətimizin diqqət mərkəzindədir” devizi altında keçirilən konfrans ASK-nın 20, BƏT-in 100-illik yubileylərinə həsr olunub.
Konfransda BSU-nun nümayəndəsi Təcrübə və məzunların karyera inkişafı şöbəsinin müdiri Yaşar Alxasov iştirak edib.
Konfransda gənclərin məşğulluğu sahəsində mövcud vəziyyət, müasir dövrün çağırışları və perspektivlərinə dair beynəlxalq ekspertlərin, eləcə də yerli mütəxəssislərin təqdimatları, təhsil və bacarıqlar, gənclərin sahibkarlığı və qanunvericilik məsələlərini geniş təhlil etdilər.

Занятость молодежи в центре внимания нашего государства
23 января в Баку прошла конференция на тему «Занятость молодежи: взгляды, призывы и перспективы работодателей», организованная Национальной конфедерацией предпринимателей (работодателей) Азербайджана (НКПА) и Международной организацией труда (МОТ). Конференция, проходящая под девизом «Занятость молодежи в центре внимания нашего государства», была посвящена 20-летию НКПА и 100-летию МОТ.
На мероприятии принял участие и представитель Бакинского славянского университета, руководитель отдела практики и развития карьеры выпускников Яшар Алхасов.
На конференции обсуждались такие вопросы, как положение в области занятости молодежи, презентации международных и местных экспертов, образование, законодательство и предпринимательская деятельность молодёжи.