BSU tələbələri sərgidə iştirak ediblər
Xatırladaq ki, 27 yanvar tarixi Rusiyanın Döyüş Şöhrəti Günü kimi qeyd olunur. Həmin gün Leninqrad şəhəri düşmən blokadasından azad olunub. Leninqrad blokadası rus tarixinin ən qara günlərindən biri olmuş və şəhərin azad edilməsi həm rus xalqlı, həm də dünya ictimaiyyəti üçün çox böyük əhəmiyyətə malik olub. Bu il blokadanın aradan qaldırılmasının 75 illiyi tamamlanır. Bu münasibətlə Rusiya İnformasiya və Mədəniyyət Mərkəzində Rusiyanın hərbi qüdrətini əks etdirən fotosərgi keçirilib. Sərgidə tanınmış fotoqraf Aleksandr Novikovun əsərləri nümayiş olunub.
Foto-sərgidə Bakı Slavyan Universitetinin Rusiya tədris və mədəniyyət mərkəzinin “Moskva auditoriyası”nın müdiri Gülnarə Novruzova, Sankt-Peterburq tədris və mədəniyyət mərkəzinin müdiri Andrey Cabbarov və rusiyaşünaslıq ixtisası üzrə təhsil alan I, II, III kurs tələbələri iştirak ediblər.

Студенты Бакинского славянского университета приняли участие на выставке
Как известно, 27 января отмечается как День воинской славы России. В этот день Ленинград (ныне Санкт-Петербург) был полностью освобожден от фашистской блокады (1944 год). Захват Ленинграда - один из самых черных дней в истории России, и освобождение города имело большое значение, как для русского народа, так и мирового сообщества.
В этом году отмечается 75-летие со дня освобождения Ленинграда. В связи с этим, в Российском культурно-образовательном центре «Московская аудитория» Бакинского славянского университета прошла выставка, посвященная военной мощи России. Здесь были представлены работы известного фотографа Александра Новикова.
На фотовыставке приняли участие руководитель Российского культурно-образовательного  центра «Московская аудитория» Гюльнара Новрузова, руководитель Культурно-образовательного центра Санкт-Петербург Андрей Джаббаров и студенты I, II, III курсов, обучающихся по специальности «Регионоведение» (Россия).