Bakı Slavyan Universitetinin tələbələri növbəti uğuru
Bakı Slavyan Universitetinin beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsində təhsil  alan IV kurs BM-404 qrupunun tələbələri Rusiya Federasiyası A.M. Qorçakov adına İctimai Diplomatiyaya dəstək Fondunun qrant proqramı əsasında Çelyabinsk Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı ilə keçirilmiş 2 nominasiyalı III Beynəlxalq Diplomatik Oyunlarının final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.
Bu ilki müsabiqədə MDB məkanından Azərbaycan, Rusiya, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Moldova və Ermənistandan 43  komanda yaradıcı işini təqdim edib. Qurur verici haldır ki, “Ən yaxşı tələbə işi” nominasiyasında BSU tələbələrinin hazırladığı video-çarx və təqdimat Ermənistan komandasını on üç yer geridə qoyaraq ilk beşliyə düşüb.
Qeyd etmək lazımdır ki, BSU-nun “Xəzər” (“Kaspiy”) adlı komandası III Beynəlxalq Diplomatik Oyunların finalında Azərbaycanı təmsil edəcək yeqanə komandadır.
Oyunların əsas məqsədi sağlam rəqabət abu-havasında komandalar arasında beynəlxalq münasibətlər və diplomatiya üzrə bilik yarışmasının keçirilməsidir.
7-8 fevral, 2019-cu il tarixlərində Çelyabinsk şəhərində keçiriləcək final mərhələsində BSU-nu yeddi tələbədən ibarət heyət - Aqamov İlqar, Əkbərli Şəbnəm, Əhmədova Leyla, Qurbanova Aytac, Məhərrəmov Elşən, Məmmədova Kristina, Nağıyeva Mərcan və məşqçi kimi Azərbaycan multikulturalizmi kafedrasının müəllimi Mayya Cəfərquliyeva təmsil edəcək.

Очередной успех студентов Бакинского славянского университета
Студенты IV курса, группы МО-404 факультета «Международные отношения и регионоведение» Бакинского славянского университета (БСУ) вышли в финал III Международных дипломатических игр, которые проходили по двум номинациям. Мероприятие организовано Челябинским государственным университетом (ЧГУ) на основе программы грантов Фонда поддержки публичной дипломатии имени А. М. Горчакова Российской Федерации.
В этом году в конкурсе представили свои работы 43 команды из стран СНГ - Азербайджан, Россия, Казахстан, Кыргызстан, Молдова и Армения. Примечательно, что видеоролик и презентация, подготовленные студентами БСУ в номинации «Лучшая студенческая работа», обогнав Армению, попали в пятерку лучших.
Следует отметить, что «Хазар» - единственная команда из БСУ, представляющая Азербайджан в финале III Международных дипломатических игр.
Основная цель игр - проведение интеллектуального соревнования между командами в области международных отношений и дипломатии в духе здоровой конкуренции.
В финальной игре, которая пройдет в Челябинске 7-8 февраля 2019 года, нас будет представлять команда БСУ, состоящая из 7 студентов – Ильгар Агамов, Шебнем Акперли, Лейла Ахмедова, Айтадж Гурбанова, Эльшан Магеррамов, Кристина Мамедова, Мерджан Нагиева. Тренером команды - преподаватель кафедры «Азербайджанский мультикультурализм» Майя Джафаргулиева.