BSU-da leykemiya xəstəliyindən əziyyət çəkən uşaqlara dəstək aksiyası keçirilib
Oktyabrın 31-də Bakı Slavyan Universitetində “Leykemiya ilə Mübarizə” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Leykemiya - hökm deyil” adlı xeyriyyə sərgisi keçirilib. Layihənin məqsədi leykemiya xəstəliyi (qan xərçəngi) haqqında tələbələri maarifləndirmək və bu xəstəliklə mübarizə aparan uşaqlara dəstək proqramları üçün vəsait toplamaqdır.
“Leykemiya ilə Mübarizə” İctimai Birliyi könüllüsü Fətulla Fətullayev qeyd edib ki, xeyriyyə sərgisinin təşkilatçıları həm də bədii ədəbiyyatla maraqlanan gəncləri düşünüb. Belə ki, bir çox Azərbaycan və dünya yazarlarının kitabları xeyriyyə aksiyasında  sərginib. Fətulla Fətullayev bildirdi ki, “Leykemiya ilə Mübarizə” İctimai Birliyinin fəal könüllüləri arasında Bakı Slavyan Universitetin tələbələri də  var.  BSU könüllüləri bu cür xeyriyyə tədbirlərində fəal iştirak edərək,  uşaqları və ailələrini leykemiya ilə mübarizədə tək qoymamağa, onları bu xəstəlikdən daha güclü olduqlarına inandırmağa çalışırlar.
Qeyd edək ki, xeyriyyə aksiyasındakı kitab satışından əldə olunacaq vəsait leykemiya xəstələrinə yardım məqsədilə istifadə olunacaqdır.

В Бакинском славянском университете прошла акция в поддержку детей, страдающих лейкемией
31 октября в Бакинском славянском университете (БСУ) прошла благотворительная выставка «Лейкемия – это не приговор», организованная Общественным объединением (ОО) «Борьба с лейкемией». Целью проекта является просвещение студентов о лейкемии (рак крови), а также сбор средств по программе поддержки детей, борющихся с этим заболеванием.
По словам волонтера ОО «Борьба с лейкемией» Фатулла Фатуллаева, организаторы благотворительной выставки подумали также и о молодежи, интересующейся художественной литературой. Таким образом, на благотворительной акции были представлены книги азербайджанских и мировых писателей. Ф. Фатуллаев отметил, что среди волонтеров ОО «Борьба с лейкемией» есть и студенты БСУ. Активно участвуя в таких благотворительных мероприятиях, они не оставляют детей и их семьи один на один с лейкемией, пытаются убедить их, что они сильнее этой болезни.
Отметим, что средства, собранные на благотворительной акции с продажи книг, будут потрачены на оказание помощи больным лейкемией.