“Rossotrudniçestvo” Agentliyinin əməkdaşları BSU-da treninq keçirəcək
Oktyabrın 16-da “Rossotrudniçestvo” Agentliyinin Azərbaycan nümayəndəliyi, Rusiya İnformasiya-Mədəniyyət Mərkəzi və Rusiya Xalqlar Dostluğu Universitetinin (RXDU) birgə təşkilatçılığı ilə Bakı Slavyan Universitetində (BSU)  məktəb müəllimlərinin rus dili xarici fənn kimi, informatika, riyaziyyat, fizika, ibtidai sinif müəllimliyi üzrə dərəcələrinin artırılması üçün treninqlərə strat verilib.
16-18 oktyabr tarixləri ərzində aparılacaq treninqlər rus dilində əsas və köməkçi orta təhsil proqramı üzrə fəaliyyət göstərən müəllimlər üçün nəzərdə tutulub.

Сотрудники «Россотрудничества» проведут тренинг в Бакинском славянском университете
16 октября в Бакинском славянском университете начались тренинги по повышению степени знания русского языка (как иностранного) для учителей по информатике, математике, физике и начальных классов, организованные представительством Агентства «Россотрудничества» в Азербайджане, Российским информационно-культурным центром и Российским университетом дружбы народов.
Тренинги, которые пройдут с 16 по 18 октября, предназначены для учителей русского языка, работающих по базовой и средней программам.