BSU rektoru birinci kurs tələbələri ilə görüşüb
Oktyabrın 3-də Bakı Slavyan Universitetinin rektoru, professor Nurlana Əliyeva və universitetin prorektorları - professor Rafiq Novruzov, professor Telman Cəfərov, dosent Xanım Sultanova birinci kurs tələbələri ilə görüşüblər.
BSU-nun rektoru Nurlana Əliyeva tədbiri açaraq universitetə bu il qəbul olan tələbələri təbrik edib. Rektor BSU-nun keçdiyi tarixi yola nəzər salaraq onun 2000-ci ildə Ulu öndər Heydər Əliyevin təşəbbüsü və xeyir-duası ilə M.F.Axundov adına Rus Dili və Ədəbiyyatı İnstitutunun bazasında yaradıldığını bildirib. N.Əliyeva hazırda universitetin geniş beynəlxalq əlaqələrə malik olduğunu, BSU-da 11 tədris-mədəniyyət mərkəzinin fəaliyyət göstərdiyini diqqətə çatdırıb. Ölkəmizdə həyata keçirilən təhsil siyasətindən danışan N.Əliyeva Prezident İlham Əliyevin təhsil sahəsində apardığı islahatlardan, ölkə gəncləri üçün yaradılan şəraitdən söz açıb. Rektor BSU-nun region universitetləri arasında özünəməxsus mövqeyi olduğunu vurğulayaraq bu ali təhsil müəssisəsində gənclər üçün yaradılan imkanlardan danışıb. O bildirib ki, BSU tələbələrinin istər təhsil sahəsində, istərsədə ictimai işlərdə qazandığı uğurlar Azərbaycanın parlaq gəncliyinin bariz nümunəsidir. Bununla bərabər, rektor gənclərin milli-mənəvi dəyərlərə ehtiramla yanaşmasının önəmini qeyd edib.
Bakı Slavyan Universitetində yeganə meyarın bilik və tərbiyə olduğunu xatırladan rektor birinci kurs tələbələrinə yüksək səviyyəli mütəxəssis olmaq istiqamətində öz tövsiyələrini verib.
Sonra pedaqoji fakültənin üçüncü kurs tələbəsi Orxan Mahmudov BSU-da yaradılan karyera imkanlarına, səmərəli mühitə görə universitet rəhbərliyinə minnətdarlıq edib, tələbəlik illəri ərzində qazandığı təcrübəni birinci kurs tələbələri ilə bölüşüb.

3 октября ректор Бакинского славянского университета (БСУ), профессор Нурлана Алиева и проректора вуза – профессор Рафиг Новрузов, профессор Тельман Джафаров, доцент Ханым Султанова встретились с первокурсниками.
Н. Алиева поздравила первокурсников с поступлением в вуз. Она упомянула, что БСУ был создан в 2000 году по инициативе общенационального лидера Гейдара Алиева на основе Института русского языка и литературы имени М. Ф. Ахундова. По словам ректора, сегодня БСУ имеет широкие связи с другими университетами мира, здесь действуют 11 учебно-культурных центров. Коснувшись образовательной политики страны, Н. Алиева рассказала о реформах, проводимых президентом Ильхамом Алиевым в этой области, а также условиях, созданных для обучения молодежи. Сообщив, что БСУ занимает уникальное положение среди вузов региона, она упомянула о возможностях, которые предоставляют студентам эти университетов. Ректор заявила, что благодаря успехам, достигнутым как в сфере образования, так и в общественных делах, студенты БСУ являются  яркими представителями молодежи. Также она отметила, что молодые люди должны с уважением относиться к национально-нравственным ценностям.
Напомнив, что единственным важным критерием в БСУ являются знания и воспитание студентов, Н. Аливева дала советы первокурсникам о том, как стать высококвалифицированным специалистом.
Далее студент третьего курса педагогического факультета Орхан Махмудов выразил благодарность руководству вуза за карьерные возможности, плодотворную среду в БСУ, а также поделился с первокурсниками опытом, накопленным за годы студенчества.