BSU-da “Azərbaycan “Xalq Cümhuriyyətinin yaradıcıları və davamçıları” adlı debat keçirilib
Martın 14-də Bakı Slavyan Universitetində (BSU) Debat Klubu (DK) beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsi ilə birgə “Azərbaycan “Xalq Cümhuriyyətinin yaradıcıları və davamçıları” adlı debat keçirib.
Əvvəlcə, beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin dekanı, dosent Şirinbəy Əliyev debatın mövzusu ilə bağlı öz fikirlərini bölüşüb, gənclərə debatda uğurlar arzulayıb.
Debata BSU Debat Klub Şurasının sədri Tural Comərdoğlu moderatorluq edib.
Debat iştirakçıları Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması, yaradıcıları və davamçıları haqqında çıxışlar edərək mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparıblar. Debatın sonunda ekspertlər – BSU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru, dosent Xanım Sultanova, Beynəlxalq əlaqələr kafedrasının müdiri, professor Habil Məmmədov, universitetin dosentləri Şirinbəy Əliyev, Rauf Hacı, Lalə Mikayılzadə, Mahirə Əzizova çıxışlar haqqında öz maraqlı fikirlərini bildiriblər.

BSU hosted a debate titled "Creators and Followers of the Azerbaijan Democratic Republic"
On March 14, the Debate Club of the Baku Slavic University (BSU), together with the faculty of international relations and regional studies held a debate titled "Creators and followers of the Azerbaijan Democratic Republic."
First, Dean of the Faculty of International Relations and Regional Studies, associate professor Shirinbay Aliyev shared his views on the subject of the debate and wished the youth success in the debate.
Debate moderated by BSU Debate Club Chairman Tural Comardoglu.
Debate participants made speeches about the creation, creators and followers of the Azerbaijan Democratic Republic and held extensive debates around the topic. At the end of the debate, the experts expressed their views on the speeches by the vice-rector on educational work, docent Ms. Sultanova, the head of the International Relations Department, Professor Habil Mammadov, the associate professors Shirinbay Aliyev, Rauf Haji, Lala Mikayilzadeh and Mahira Azizova.