BSU-da Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyi ilə bağlı debat turniri keçirilib
Fevralın 24-də Bakı Slavyan Universitetində Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyi münasibətilə Debat Klubunun Linkoln-Duqlas debat turniri keçirilib.
Turnirin qalibi beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin IV kurs tələbəsi Mahmud Məcidov olub. Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin III kurs tələbələri Yusif Xantemirov 2-ci, Türkan Məmmədli isə 3-cü yerə çıxıb. Turnirin “Ən yaxşı natiq”i adını isə pedaqoji fakültənin I kurs tələbəsi Leyla Salmanova qazanıb.
Linkoln-Duqlas debat turniri təşkilatçısı və BSU-nun Debat Klubu Şurasının sədri Tural Comərdoğlu “Ən yaxşı hakim” və “İlin məşqçi skotu” adına layiq görülüb.

В рамках празднования 100-летия Азербайджанской демократической республики в Бакинском славянском университете состоялся дебатный турнир
24 февраля в Бакинском славянском университете состоялся дебатный турнир формата Линкольн-Дуглас, посвященный 100-летию со дня создания Азербайджанской демократической республики.
Победителем турнира стал студент IV курса факультета «Международные отношения и регионоведение» Махмуд Меджидов. Второе и третье место заняли студенты III курса факультета «Международные отношения и регионоведение» Юсиф Хантемиров и Туркян Мамедли. «Самым хорошим оратором» стала студентка I курса педагогического факультета Лейла Салманова.
Организатор дебатного турнира формата Линкольн-Дуглас и председатель Совета дискуссионного клуба Турал Джомардоглу был удостоен звания «Самый лучший судья».