BSU-da “Nə? Harada? Nə zaman?”
Dekabrın 15-də Bakı Slavyan Universitetinin İntellektual Oyunlar Klubunun təşkilatçılığı ilə tələbə təşkilatları arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib. Yarışda BSU-nun İntellektual Oyunlar Klubu (İOK), Gənc Jurnalistlər Klubu (GJK), Tələbə Həmkarlar Təşkilatının (THT) iki komandası, Tələbə Xeyriyyə Fondu (TXF), Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT), Debat Klubu, Ədəbiyyat Klubu, Azərbaycanşünaslıq dərnəyi, Gənc Diplomatlar, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyi (YAP GB) təşkilatları həmrəylik kuboku uğrunda mübarizə aparıblar.
Yarış başlamamışdan öncə Azərbaycan Respublikasının Dövlət himni səsləndirilib. Himnin ardından tərbiyə işləri üzrə prorektor, dosent Xanım Sultanova yarışda iştirak edən tələbələrə uğurlar arzulayıb.
Sonra BSU İntellektual Klubunun Filologiya və xarici dil müəllimliyi fakültəsi üzrə sədri Şəmsi Məmmədov oyunun qaydaları barədə iştirakçılara məlumat verib. 36 sualdan ibarət olan oyunun üç tur təşkil etdiyini deyən Ş.Məmmədov sonda qaliblərin kubok, medal və diplomlarla təltif ediləcəyini bildirib.
Son turda 1-ci yer məlum olsa da 2-ci yerin sahibini müəyyənləşdirmək məqsədi ilə suallara eyni sayda doğru cavab verən İOK və GJK komandaları üçün yenidən fərqli suallar səsləndirilib və 2-ci yerin sahibi də məlum olub. Turnirin sonunda qaliblər müəyyənləşib. I yerə 9 suala doğru cavab verən Tələbə Həmkarlar Təşkilatının “THT-1” adlı komandası, II yerə 8 suala doğru cavab verən Gənc Jurnalistlər Klubunun komandası, III yerə isə 7 suala doğru cavab verən İntellektual Oyunlar Klubunun komandası çıxıb.
Qalib komandalar kubok, medal və diplomlarla mükafatlandırılıblar. Oyunda iştirak edən digər komandalar, habelə yarışda əməyi keçən münsif heyəti və sekundatlar sertifkatla təltif olunublar.

«Что? Где? Когда?» в Бакинском славянском университете
15 декабря при организационной поддержке Клуба интеллектуальных игр в Бакинском славянском университете (БСУ) между студенческими организациями прошла интеллектуальная игра «Что? Где? Когда?». За Кубок солидарности боролись такие организации, как Клуб интеллектуальных игр, Клуб молодых журналистов, две команды Студенческой профсоюзной организации, Благотворительный студенческий фонд, Студенческая молодежная организация, Клуб дебатов, Литературный клуб, Кружок азербайджановедения, Клуб молодых дипломатов и Молодежное объединение партии «Новый Азербайджан».
Перед началом соревнований прозвучал государственный гимн Азербайджанской Республики. Далее проректор по воспитательной части БСУ, доцент Ханым Султанова пожелала успехов участникам соревнований.
Председатель Интеллектуального клуба по факультету «Филология и преподавание иностранного языка» Шамси Мамедов рассказал участникам о правилах игры. Пояснив, что игра состоит из трех туров и 36 вопросов, Ш. Мамедов сообщил, что победители будут награждены кубком, медалями и дипломами.
В последнем туре уже было известно, кто занял первое место. Однако для выявления команды, занявшей второе место, командам Клуб интеллектуальных игр и Клуб молодых журналистов, правильно ответившим на равное количество вопросов, были заданы дополнительные вопросы. Победители  стали известны в конце турнира. Первое место заняла команда «THT-1» Студенческой профсоюзной организации, правильно ответив на 9 вопросов, второе место – команда Клуб молодых журналистов, правильно ответив на 8 вопросов, третье место – команда Клуб интеллектуальных игр, правильно ответив на 7 вопросов.
Победившим командам были вручены кубок, медали и дипломы. Кроме того, сертификаты получили команды, принявшие участие в игре, члены жюри и секунданты, внесшие свой вклад в соревнование.