Oktyabrın 4-də Bakı Slavyan Universiteti Heydər Əliyev adına tədris mərkəzində Multikulturalizm kulubunun iclası keçirilib. İclasda Multikulturalizm kafedrasının müdiri Hacı Rauf, Universitet üzrə tələbə təşkilatlarının koordinatoru Məryəmxanım Hüseynova, Multikulturalizm və rəssamlar kulubunun sədri Klara Cəfərova və tələbələr iştirak ediblər.
İclasda səsvermə yolu ilə yeni icra katibi və onun müavini seçiliblər. Sonra Multikulturalizm barəsində bir sira məlumatlar tələbələrə aşılanaraq, 16 noyabrda keçiriləcək Multikulturalizm tədbiri üçün fikirlər açıqlanıb. Hellouin (Halloween) bayramının və əcnəbilərlə görüşün keçirilməsi təklifi də irəli sürülüb. Eyni zamanda, ibadət evləri ilə yaxından tanış olmaq üçün ekskursiya keçirilməsi də nəzərdən yayınmayıb.
Qeyd edək ki, ölkə prezidentinin fərmanı ilə ötən il Multikulturalizm, bu il isə İslam həmrəyliyi ili elan edilmişdi.

В Бакинском славянском университете состоялось заседание Клуба мультикультурализма
4 октября в образовательном центре Гейдара Алиева Бакинского славянского университета (БСУ) состоялось заседание Клуба мультикультурализма. В мероприятии приняли участие заведующий кафедрой «Мультикультурализма» Гаджи Рауф, координатор Студенческой организации по университету Марьямханым Гусейнова, председатель Клуба художников Клара Джафарова и студенты вуза.
Путем голосования были избраны исполнительный секретарь и его заместитель. Далее, проинформировав студентов о мультикультурализме, были обнародованы задачи мероприятия по мультикультурализму, которое пройдет 16 ноября. Было также предложено провести праздник Хэллоуин и встречу с иностранцами. В то же время было рассмотрено предложение о посещении мечетей и близкому знакомству с ними.
Отметим, что по указу президента Азербайджана Ильхама Алиева прошлый год был объявлен Годом мультикультурализма, а 2017 – Годом исламской солидарности.