BSU-da Müəllimlər Günü qeyd olunub
Oktyabrın 5-də Bakı Slavyan Universitetində Beynəlxalq Müəllimlər Gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib. Tədbirin əvvəlində Azərbaycan Respublikasının Dövlət himni səsləndirilib.
Mərasimi giriş sözü ilə açan BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyeva universitetin müəllim heyətini bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edib. O, Bakı Slavyan Universitetinin təhsildə qazandığı uğurları, məhz universitetdə çalışan müəllimlərin sayəsində ərsəyə gəldiyini bildirib. Professor N.Əliyeva müəllimi olmayan millətin gələcəyinin olmadığını vurğulayıb. BSU rektoru Azərbaycanın dövlət siyasətində müəllimə daim hörmət və qayğının xüsusi yer tutduğunu nəzərə çatdırıb.
Rektor Ümumilli lider Heydər Əliyevin “Mən həyatda qazandığım bütün uğurlara görə müəllimlərimə borcluyam!” fikrini xatırladıb. Professor N.Əliyeva çıxışının sonunda  ölkəmizin parlaq gələcəyi üçün sağlam düşüncəli gənclərin yetişməsində əvəzsiz xidməti olan müəllimlərə bir daha minnətdarlığını bildirib.
Sonra Respublika Veteranlar Təşkilatının üzvü Hacı Tofiq Seyidzadə çıxış edərək, BSU-nun professor-müəllim heyətini Beynəlxalq Müəllimlər Günü münasibətilə təbrik edib və müəllimlərə həsr etdiyi şeirini səsləndirib. O, vaxtilə tələbəsi olduğu M.F.Axundov adına Rus Dili və Ədəbiyyatı İnstitutunun müəllimlərinə onun üzərində çəkdikləri zəhmətlərinə görə minnətdarlıq edib.
Tədbir konsert proqramı ilə davam edib. Universitetin “Arzu” rəqs ansamblının  hazırladığı rəqslər nümayiş olunub, tələbələrin ifasında şeir və mahnılar səsləndirilib. Sonda BSU-nun foyesində universitetin Gənc Rəssamlar Klubu tərəfindən müəllimlərə həsr olunmuş əl işlərindən ibarət sərgiyə baxış keçirilib.

В Бакинском славянском университете отметили праздник «День учителя»
5 октября в Бакинском славянском университете (БСУ) состоялось мероприятие, посвященное международному празднику «День учителя». В начале мероприятия прозвучал государственный гимн Азербайджана.
Ректор БСУ, профессор Нурлана Алиева поздравила преподавателей университета с этой знаменательной датой. Она отметила, что своими успехами в сфере образования БСУ обязан преподавателям, работающим здесь. По словам Н. Алиевой, без учителей у нации нет будущего, и в государственной политике Азербайджана уважение и забота об учителях и преподавателях всегда занимают особое место.
Также она напомнила присутствующим слова Общенационального лидера Гейдара Алиева: «Всеми успехами в моей жизни я обязан своим учителям!» В конце выступления Н. Алиева еще раз выразила благодарность преподавателям, которые играют важную роль в деле взращивания достойной молодежи для блестящего будущего нашей страны.
Далее член Организации ветеранов Гаджи Тофиг Сеидзаде поздравил профессорско-преподавательский состав БСУ с «Днем учителя» и прочитал посвященное им стихотворение. Он рассказал, что в свое время являлся студентом Института русского языка и литературы имени М. Ф. Ахундова и поблагодарил своих преподавателей за их труды.
Мероприятие продолжилось концертной программой. Ансамбль университета «Арзу» показал танцевальный номер, студенты прочитали стихи и спели песни. Затем гостям показали выставку работ Клуба юных художников, организованную в фойе вуза.