Mədəniyyət və turizm naziri BSU-ya təşəkkürnamə təqdim edib
İyunun 7-də "Fairmont" hotelində 4-6 may tarixlərində Bakıda reallaşan IV Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun yekunlarına həsr olunan mərasim keçirilib.
Mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev mərasimin sonunda Forumun təşkilinə verdiyi dəyərli töhfələrə görə bir sıra dövlət qurumlarına, Milli Məclisin deputatlarına, media qurumlarına təşəkkürnamələr təqdim olunub.
Həmin qurumların sırasında Bakı Slavyan Universiteti də olub. Ə.Qarayev BSU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru Xanım Sultanovaya və forumda könüllü kimi fəaliyyət göstərən tələbələrimizə təşəkkürnamə təqdim edib. . Nazir Əbülfəs Qarayev BSU tələbələrinin istedadını yüksək qiymətləndirib.

7 июня в отели "Fairmont" прошла церемония закрытия IV Всемирного форума по межкультурному диалогу, проходившего в Баку 4-6 мая.
По завершению Форума, министр культуры и туризма Абульфас Гараев поблагодарил некоторые государственные структуры, депутатов Милли Меджлиса и представителей СМИ за ценный вклад в организацию данного мероприятия.
В списке этих структур был и Бакинский славянский университет (БСУ). Абульфас Гараев выказал благодарность проректору по воспитательной части Ханым Султановой и студентам, выступившим на Форуме в качестве добровольцев. Министр высоко оценил их талант.