"Öyrədərək öyrənək" layihəsinin illik yekun iclası keçirilib
Mayın 10-da BSU-nun ikinci tədris binasında Ümumilli lider Heyder Eliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə "Öyrədərək öyrənək" layihəsinin filologiya ve xarici dil müəllimliyi fakültəsi üzrə illik yekun iclası keçirilib. İclasın əvvəlində Ulu öndərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Layihə çərçivəsində Azərbaycan bölməsində təhsil alan tələbələrə rus dili öyrədən tələbələr BSU-nun YAP Gənclər Birliyi tərəfindən təşəkkürnamə ilə təltif olunublar. Layihə rəhbəri filologiya III kurs tələbəsi Aytəkin Xəlilova qeyd edib ki, imtahanlarla əlaqədar dil kursları müvəqqəti dayandırılsa da, gələn tədris ilindən rus dili ilə yanaşı digər xarici dillər də kurslara əlavə olunacaq, layihə öz işini daha geniş formatda davam etdirəcək.
İclasda iştirak edən YAP-ın BSU üzrə sədri Sevinc Axundova, sədr müavini Kəmalə Əliyeva, filologiya və xarici dil müəllimliyi fakültəsinin dekanı İlyas Həmidov, Jurnalistika və Azərbaycan filologiyası fakültəsinin dekanı Nuridə Novruzova və dekan müavinləri gənclərə uğurlar arzulayıblar.
Sonda Ulu öndərin 94-cü ildönümü ilə bağlı YAP-a yeni üzv olan 20 nəfər tələbəyə üzvlük vəsiqəsi təqdim olunub.

Annual meeting of the project "Learning through teaching" was held
On May 10, annual meeting of the project “Learning through teaching” by the faculty of Philology and Foreign language teaching was held in the second building of BSU on the occasion of Nationwide Leader Heydar Aliyev’s 94th birth anniversary. Initially, the memory of National Leader was commemorated with a minute of silence.
Within the framework of project students teaching the Russian language to other students studying in Azerbaijani were awarded with certificate of appreciation. Project manager, third year student Aytakin Khalilova noted that although language courses ceased to function temporarily because of exams, from the next academic year along with Russian, other foreign languages will be added to the courses, project will continue to function in a broad format.
Chairman of YAP in BSU Sevinj Akhundova, deputy chairman Kamala Aliyeva, faculty dean of Philology and Foreign language teaching Ilyas Hamidov, faculty dean of Journalism and Azerbaijani Philology Nurida Novruzova and deputy deans wished the young success.
At the end, 20 students who are new members of YAP were presented membership cards related to National Leader Heydar Aliyev’s 94th anniversary.