Tələblərimiz “Bakı Marafonu-2017”də iştirak ediblər
Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə “Küləyə qalib gəl” şüarı altında keçirilən “Bakı Marafonu-2017”yə aprelin 30-da Dövlət Bayrağı Meydanından start verilib.
Saat 10:00-da start götürən yarı marafonun məsafəsi 21 kilometrdir. Bakı Olimpiya Stadionunda başa çatacaq marafonun iştirakçıları atletlər, siyasətçilər, tanınmış şəxslər, incəsənət adamları, ictimaiyyət nümayəndələri və tələbələrdir.
Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) 9 tələbəsi, həmçinin tərbiyə işləri üzrə prorektor Xanım Sultanova da iştirakçılar arasında olub.  Eyni zamanda “Bir” Tələbə-Könüllü proqramından 22 nəfər tələbəmiz könüllü qismində marafonun təşkilati işlərinə cəlb olunublar.

Студенты Бакинского славянского университета приняли участие в «Бакинском марафоне-2017»
30 апреля на Площади государственного флага, под лозунгом «Победи ветер!», стартовал «Бакинский марафон-2017», организованный Фондом Гейдара Алиева.
Половина расстояния марафона, начавшегося в 10.00 утра, составляет 21 километров. В марафоне, завершившимся на Олимпийском стадионе, приняли участие атлеты, политики, известные лица, творческие люди, а также представители общественности и студенты.
Среди участников марафона были 9 студентов Бакинского славянского университета (БСУ) и проректор по воспитательной части Ханым Султанова. Также в рамках студенческо-волонтерской программы «Бир» («Один») к организационным работам марафона были привлечены 22 наших студента-волонтера.