Tələblərimiz “Bakı Marafonu-2017”də iştirak ediblər
Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə “Küləyə qalib gəl” şüarı altında keçirilən “Bakı Marafonu-2017”yə aprelin 30-da Dövlət Bayrağı Meydanından start verilib.
Saat 10:00-da start götürən yarı marafonun məsafəsi 21 kilometrdir. Bakı Olimpiya Stadionunda başa çatacaq marafonun iştirakçıları atletlər, siyasətçilər, tanınmış şəxslər, incəsənət adamları, ictimaiyyət nümayəndələri və tələbələrdir.
Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) 9 tələbəsi, həmçinin tərbiyə işləri üzrə prorektor Xanım Sultanova da iştirakçılar arasında olub.  Eyni zamanda “Bir” Tələbə-Könüllü proqramından 22 nəfər tələbəmiz könüllü qismində marafonun təşkilati işlərinə cəlb olunublar.

Our students participated in “Baku Marathon-2017”
On April 30, “Baku Marathon-2017” held at the initiative of Heydar Aliyev Foundation started from State Flag Square with the slogan “Win the wind”.
The distance of semi marathon started at 10:00 is 21 kilometers. Participants of marathon which will finish in Baku Olympic Stadium are athletes, politicians, well known figures, actors, public representatives and students.
9 students of Baku Slavic University (BSU), as well as vice rector for Educational affairs Khanim Sultanova were among participants. At the same time our 22 students from “One” Student-Volunteer program were involved as volunteers in the organizational work of marathon.