BSU tələbələri ADA universitetində keçirilən beynəlxalq festivalda
Aprelin 14-də Belarus dili və ədəbiyyatı üzrə təhsil alan tələbələrimiz ADA universitetində keçirilən VI illik beynəlxalq festivalda iştirak ediblər.
Festivalda 40 ölkə, o cümlədən Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəliyi təmsil olunub.
Festival çərçivəsində təşkil edilən sərgidə müxtəlif ölkələr barədə maraqlı məlumatlar verilib, mətbəx və incəsənət nümunələri nümayiş olunub. Həmçinin festival iştirakçıları üçün müsabiqələr təşkil edilib.
Belarusiya Respublikasının təşkil etdiyi stenddə belarusdilli tələbələrimiz Belarusiyanı təmsil ediblər. Tələbələrimizin belarus dilində ifa etdikləri mahnı qonaqların alqışları ilə qarşılanıb.

Студенты Бакинского славянского университета приняли участие в Международном фестивале, организованном Азербайджанской дипломатической академией
14 апреля студенты Бакинского славянского университета (БСУ), получающие образование по специальности «Белорусский язык и литература», приняли участие в VI ежегодном международном фестивале, проведенном в Азербайджанской дипломатической академии (АДА).
Фестиваль посетили гости из 40 стран, в том числе и представительство Совета Европы в Азербайджане.
На выставке, организованной в рамках Фестиваля, была предоставлена интересная информация о разных странах, а также предметы искусства и кухонной утвари. Для участников Фестиваля были организованы конкурсы.
Стенд Белорусской Республики представляли студенты БСУ, владеющие белорусским языком. Песня, исполненная ими на этом языке, была встречена аплодисментами гостей.