AZƏRBAYCAN UNİVERSİTETLƏRİNİN NÜMAYƏNDƏLƏRİ ERASMUS + PETRA LAYİHƏSİNİN ÇƏRÇİVƏSİNDƏ VALENSİYA POLİTEXNİK UNİVERSİTETİNDƏ OLDULAR
İyunun 18-dən 22-dək Valensiya Politexnik Universitetində ERASMUS + PETRA (Azərbaycan Universitetlərində Tədris və Təlimdə Mükəmməlliyin Təşviqi) layihəsi çərçivəsində seminar–təlimlər keçirildi. Bu layihədə Bakı Slavyan Universitetini İngilis filologiyası kafedrasının baş müəllimi Natəvan Babayeva təmsil etmişdir. O Akkreditasiya Horizon 2020, ERASMUS + KA1, KA2, ERASMUS MUNDUS proqramları, Valensiya Politexnik Universitetinin Techno Park və Elektron Təhsil sistemi üzrə keçirilən təlimlərdə iştirak etmişdir.
Tədbirin əvvəlində bütün tərəfdaş  universitetlərdən olan  menecerlərin görüşü keçirildi.   Layihə çərçıvəsində  keçirilən təlimlərdə  xarici tərəfdaş  universitetlər olaraq. Debresen, Qazi, Vyana və Finlandiya universitetlərinin nümayəndələri də iştirak edirdilər. Bununla yanaşı,  layihənin  baş  koordinatoru  Valensiya Politexnik  Universitetinin  professoru  Havier Orozko və AB layihələrinin meneceri Carlos Himenez ilə üz-üzə görüş keçirildi.  Gorüşdə rəhbər heyətin məqsədi göndərilən sənədlərin nəzərdən keçirilməsi və layihə  üzrə verilmiş tapşırıqların monitorinqini aparmaq idi.
Təlimlərdən  biri Valensiya Politexnik Universitetinin Multimediya Mərkəzində təşkil edilmişdir. Təlim iştirakçıları Valensiya Politexnik Universitetinin  multimediya studiyası  ilə tanış  oldular. Hər bir universitetdən bir nümayəndəyə 3-10 dəqiqəlik bir məruzə və ya təqdimat şansı verildi . İngilis filologiyası kafedrasının baş müəllimi Natəvan Babayeva "Bakı Slavyan Universitetinin veb səhifəsinin tətbiqi" mövzusunda təqdimat etdi. Çıxışında BSU-nun veb səhifəsi nümayiş olundu. Təlimlərin beşinci günü bütün  tərəfdaş  universitetlərin nümayəndələri "Ali  Təhsilin  Təkmilləşdirilməsi"  HEAD 18  adlı IV Beynəlxalq Konfransa qatılmaq və iştirak etmək şansı əldə etdi. İngilis filologiyası kafedrasının baş müəllimi Natəvan Babayeva,  "Dünya  Ali Təhsil Sisteminə inteqrasiya" məqaləsi ilə bağlı təqdimatla çıxış etdi. Təqdimatlardan sonra konfrans iştirakçılarına sertifikatlar  verildi. Sonra konfrans öz işini bölmələrdə davam etdirdi.

THE REPRESENTATIVES OF AZERBAIJAN UNIVERSITIES WERE IN POLYTECHNIC UNIVERSITY OF VALENCIA IN THE FRAMEWORK OF ERASMUS+PETRA PROJECT
There was held sessions in the framework of ERASMUS+PETRA project in Polytechnic University of Valencia from June18- June22.  Baku Slavic University was represented in these trainings by the senior teacher of English Philology Department Natavan Babayeva. She  participated in the trainings held on Accreditation Horizon 2020, ERASMUS+KA1, KA2, ERASMUS MUNDUS programs, Techno Park of Polytechnic University of Valencia and electronic education system.
In the beginning of the event there was held the managers’ meeting from all universities. Representatives of the Debrecen, Gazi, Vienna and Finland universities attended the meeting as foreign partners. Alongside with it, there was a face-to-face meeting with the coordinator of this project Javier Orozco and EU programs’ manager of this project Carlos Jimenez. Revision of the sent documents during the year and monitoring of the given assignments were the aim of the management meeting. One of the sessions was arranged in Multimedia Center of Polytechnic University of Valencia. There was a visit to the recording studio. A chance of giving a lecture or a presentation for 3-10 minutes was given to one representative from each university. The senior teacher of English Philology Department Natavan Babayeva made a presentation about “Introduction of the webpage of Baku Slavic University”. During her speech the web page of BSU was demonstrated. The fifth day of the meeting the representatives of all the Universities got a chance to join and participate in the IV International conference called “Higher Education Advances” HEAD’18.  The senior teacher of English Philology Department Natavan Babayeva made a presentation on the article “Integration of HE System into the Global World”After the presentation on the article she  got a certificate.  Then the conference was continued in the sections.