BSU-da IV kurs tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübələrinin yekununa həsr olunmuş konfrans keçirilib
Mayın 29-da Bakı Slavyan Universitetində (BSU) 16 fevral - 24 may 2018-ci il tarixləri arasında IV kurs tələbələrinin istehsalat və pedaqoji təcrübələrinin yekununa həsr olunmuş konfrans keçirilib.
Konfransa moderatorluq edən BSU-nun tədris işləri üzrə prorektoru, professor Telman Cəfərov Pedaqoji və istehsalat təcrübəsi barədə bir sıra məlumatlar verdikdən sonra sözü BSU rektoruna verib.
Konfransda çıxış edən BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyeva gənclərə pedaqoji və istehsalat təcrübəsində qazandıqları biliklərin onların gələcəkdə çalışacaqları qurumlarda lazım olacağını qeyd edib. O, tələbələrə gələcəkdə təhsil aldıqları universitetin adını daim uca tutmağı, intizamlı, işə münasibətdə məsuliyyətli olmağı tövsiyə edib. Professor Nurlana Əliyeva Ulu öndər Heydər Əliyevin qoyub getdiyi milli-mədəni irsi davam etdirməyin hər bir Azərbaycan vətəndaşının qarşısında duran vacib vəzifə olduğunu vurğulayıb və  tələbələri daim bu mövqedən çıxış etməyə dəvət edib. Rektor əvvəlki illərin təcrübəsindən çıxış edərək çox vaxt məzunların istehsalat və pedaqoji təcrübə keçdikləri müəssisələrdə işlə təmin olunduqlarını, həmin təşkilatlarda karyera qurmağa başladıqlarını və bu gün cəmiyyətdə nüfuz sahibi olduqlarını diqqətə çatdırıb.
Təcrübə və tələbələrin karyera inkişafı şöbəsinin müdiri, dosent Yaşar Alxasov istehsalat və pedaqoji təcrübənin keçirildiyi təşkilatlar, təcrübənin gedişatı və digər məsələlər barədə hesabatla çıxış edib. O, qeyd edib ki, tələbələr bu il Xarici İşlər Nazirliyində, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Bilik Fondunda, ASAN Xidmətdə, Milli Məclisdə, Dövlət Miqrasiya Xidmətində, Mərkəzi Seçki Komitəsində, Heydər Əliyev Mərkəzində, "Mir” Dövlətlərarası Televiziya və Radio Şirkətində, Bakının orta təhsil müəssisələrində, o cümlədən qeyri-hökumət təşkilatlarında pedaqoji və istehsalat təcrübəsi keçərək bir çox uğurlara imza atıblar.
Jurnalistika kafedrasının dosenti Mübariz Əhmədov təcrübə rəhbəri kimi, təcrübədə olduğu müddətdə Bilik Fondunda BSU tələbələrinə yaradılan yaxşı şəraitdən geniş söz açaraq, Bilik Fondunun rəhbərliyinə, həmçinin bütün əməkdaşlarına öz minnətdarlığını bildirib.
Sonda professor Telman Cəfərov universitetin gələcək fəaliyyətində müəyyən təhlillərin nəticələrinin nəzərə alınmasının vacibliyini qeyd edib.

В Бакинском славянском университете прошло мероприятие, посвященное подведению итогов производственной и педагогической практики студентов IV курса
29 мая в Бакинском славянском университете (БСУ) прошла конференция, посвященная подведению итогов производственной и педагогической практики студентов IV курса, прошедшей в период с 16 февраля по 24 мая 2018 года.
Конференцию открыл модератор, проректор БСУ по учебной части, профессор Тельман Джафаров. Он проинформировал участников о ходе педагогической и производственной практики.
Выступившая на мероприятии ректор БСУ, профессор Нурлана Алиева отметила, что знания, которые студенты получили во время этой практики, они смогут применить в будущем. Она посоветовала студентам достойно представлять свой вуз, относиться к работе ответственно и дисциплинированно. По словам Н. Алиевой, граждане Азербайджана должны развивать национально-культурное наследие общенационального лидера Гейдара Алиева. Рассказывая о практике прошлых лет, ректор упомянула, что многие выпускники стали работать в учреждениях, где проходили педагогическую и профессиональную практику. Они построили карьеру и сегодня являются влиятельными людьми.
Далее заведующий Отделом практики и развития карьеры выпускников БСУ, доцент Яшар Алхасов выступил с докладом об учреждениях, в которых проходила практика, ее ходе и других вопросах, связанных с ней. Он отметил, что в этом году студенты успешно прошли педагогическую и производственную практику в Министерстве иностранных дел, Фонде «Знание» при Президенте Азербайджанской Республики, службе «АСАН», Милли Меджлисе, Государственной миграционной службе, Центральном избирательном комитете, Центре Гейдара Алиева, межгосударственной телекомпании «Мир», средних учебных заведениях Баку, а также неправительственных организациях.
Доцент кафедры «Журналистика» Мубариз Ахмедов, являющийся одним из руководителей практики, рассказал о хороших условиях, созданных для студентов БСУ в Фонде «Знание», и выразил благодарность его руководству и сотрудникам.
В конце проректор по учебной части, профессор Тельман Джафаров отметил важность результатов определенных исследований в будущей деятельности вуза.