BSU-nun Pedaqoji fakültəsində Zərifə Əliyevaya həsr olunmuş tədbir keçirilib
Aprelin 26-da Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) Yeni Azərbaycan Partiyası təşkilatının təşəbbüsü ilə Pedaqoji fakültədə görkəmli oftalmoloq, tibb elmləri doktoru, akademik Zərifə Əliyevanın 95 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BSU-nun YAP təşkilatının sədri, Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müdiri, dosent Sevinc Axundova akademik Zərifə Əliyevanın XX əsrin ən tanınmış alimlərindən və şəxsiyyətlərindən biri olduğunu vurğulayıb.
Tədbirdə iştirak edən Azərbaycan Beynəlxalq Radiosunun şöbə müdiri, BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin müəllimi, yazıçı Natavan Dəmirçioğlu çıxışında akademik Zərifə Əliyevanın insani keyfiyyətləri, görkəmli oftalmoloqun ölkəmizdə oftalmologiya sahəsinin inkişafında oynadığı müstəsna rolundan söhbət açıb.
BSU-nun magistrantı Natiq Nəsirov Zərifə Əliyevanın peşə fəaliyyətindən, onun oftalmologiya sahəsindəki xidmətləri və əldə etdiyi uğurlardan danışıb.
Tədbir çərçivəsində Pedaqoji fakültənin tələbələri Ümleyla Nuri və Xədicə İsmayılovanın ifasında şeirlər səsləndirilib.
Sonra çıxış edən Pedaqogika və psixologiya kafedrasının müəllimi Səbinə Cəfərova Zərifə Əliyevanın qayğıkeş ana və həyat yoldaşı kimi əsl Azərbaycan qadınının siması olduğunu vurğulayıb.
Tədbirin sonunda Pedaqoji fakültənin dekanı, professor Flora Naciyeva təşkilatçılara minnətdarlığını bildirib.

На педагогическом факультете Бакинского славянского университета прошло мероприятие, посвященное Зарифе Алиевой
26 апреля на педагогическом факультете Бакинского славянского университета (БСУ) прошло мероприятие, посвященное 95-летнему юбилею видного офтальмолога, доктора медицинских наук Зарифы Алиевой. Мероприятие было организовано партией «Новый Азербайджан» БСУ.
Выступившая на мероприятии председатель партии «Новый Азербайджан» БСУ, заведующая кафедрой «Педагогика и психология», доцент Севиндж Ахундова заявила, что Зарифа Алиева являлась одной из самых известных личностей и ученых XX века.
Директор отдела Азербайджанского международного радио, преподаватель факультета журналистики Бакинского государственного университета (БГУ), писательница Натаван Демирчиоглы рассказала о человеческих качествах академика Зарифы Алиевой, ее важной роли в развитии офтальмологии в нашей стране.
Магистрант БСУ Натиг Насиров проинформировал участников о профессиональной деятельности З. Алиевой, ее заслугах и успехах в области офтальмологии.
В рамках мероприятия студенты педагогического факультета Умлейла Нури и Хадиджа Исмайлова прочитали стихи.
Далее выступила преподаватель кафедры «Педагогика и психология» Сабина Джафарова. По ее словам, Зарифа Алиева, как заботливая мама и спутница жизни, олицетворяла собой истинную азербайджанскую женщину.
В конце мероприятия декан педагогического факультета, профессор Флора Наджиева выразила благодарность организаторам.