BSU-da Novruz şənliyi keçirilib
Martın 19-da Bakı Slavyan Universitetinin ikinci tədris binasında Novruz bayramına həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib.
Tədbirdə prorektorlar, fakültə dekanları, müəllim və tələbələr iştirak ediblər.
Tərbiyə işləri üzrə prorektor, dosent Xanım Sultanova, Azərbaycan filologiyası və jurnalistika fakültəsinin dekanı, dosent Nuridə Novruzova, BSU-nun dosenti İbrahimpaşa Babayev, dosent Telman Kazımov, baş müəllim Namiq Qafarov  müəllim və tələbələri bayram münasibətilə təbrik edib, onlara firavan həyat, bol ruzi-bərəkət arzulayıblar.
Novruz bayramının tarixindən danışan çıxışçılar bildiriblər ki, xalqımızın qədim  tarixindən müasir günümüzədək gəlib çatmış bu milli bayram Azərbaycanın bütün regionlarında təntənə ilə qeyd olunur. Xalqımız öz milli adət-ənənələrinə, folkloruna, milli mənəvi dəyərlərinə həmişə yüksək qiymət verir, onu göz bəbəyi kimi qoruyub gələcək nəsillərə ötürməyi özünə borc bilir.
Çıxışçılardan sonra bayram tədbiri Keçəl və Kosanın əyləncəli tamaşaları və konsert proqramı ilə davam edib. Tələbələr tonqal üstündən atılıb, yumurta döyüşüb və digər maraqlı səhnəciklər nümayiş etdiriblər.

A solemn event dedicated to the Novruz holiday was held at the second educational building of Baku Slavic University on March 19.
Vice-rectors, faculty deans, teachers and students attended the event.
Associate Professor Khanim Sultanova, Associate Professor of dean of Azerbaijan Philology and Journalism faculty Nurida Novruzova, Associate Professor of BSU Ibrahimpasa Babayev, Associate Professor Telman Kazimov, Senior Teacher Namig Gafarov congratulated teachers and students on the occasion of the holiday, they wanted blessings.
Speaking about the history of Novruz holiday, the speakers said that this national holiday, which has come from ancient history to modern times, is celebrated in all regions of Azerbaijan. Our people always value their national traditions, folklore, national and spiritual values, and owe it to the future generations to protect it as an eye.
After the speeches, the festive event continued with the entertaining performances of Kechel and Kosa and a concert program. The students were thrown over the bonfire, fired egg and demonstrated other interesting scenes.