BSU-da Novruz şənliyi keçirilib
Martın 19-da Bakı Slavyan Universitetinin ikinci tədris binasında Novruz bayramına həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib.
Tədbirdə prorektorlar, fakültə dekanları, müəllim və tələbələr iştirak ediblər.
Tərbiyə işləri üzrə prorektor, dosent Xanım Sultanova, Azərbaycan filologiyası və jurnalistika fakültəsinin dekanı, dosent Nuridə Novruzova, BSU-nun dosenti İbrahimpaşa Babayev, dosent Telman Kazımov, baş müəllim Namiq Qafarov  müəllim və tələbələri bayram münasibətilə təbrik edib, onlara firavan həyat, bol ruzi-bərəkət arzulayıblar.
Novruz bayramının tarixindən danışan çıxışçılar bildiriblər ki, xalqımızın qədim  tarixindən müasir günümüzədək gəlib çatmış bu milli bayram Azərbaycanın bütün regionlarında təntənə ilə qeyd olunur. Xalqımız öz milli adət-ənənələrinə, folkloruna, milli mənəvi dəyərlərinə həmişə yüksək qiymət verir, onu göz bəbəyi kimi qoruyub gələcək nəsillərə ötürməyi özünə borc bilir.
Çıxışçılardan sonra bayram tədbiri Keçəl və Kosanın əyləncəli tamaşaları və konsert proqramı ilə davam edib. Tələbələr tonqal üstündən atılıb, yumurta döyüşüb və digər maraqlı səhnəciklər nümayiş etdiriblər.

В Бакинском славянском университете отметили праздник Новруз
19 марта во втором учебном корпусе Бакинского славянского университета (БСУ) прошло торжественное мероприятие, посвященное празднику Новруз.
На мероприятии приняли участие проректоры, деканы факультетов, педагоги и студенты. Проректор по воспитательной части БСУ, доцент Ханым Султанова, декан факультета «Азербайджанская филология и журналистика», доцент Нурида Новрузова, доценты университета Ибрагимпаша Бабаев и Тельман Казимов, старший преподаватель Намиг Гафаров поздравили педагогов и студентов с праздником Новруз, пожелали им процветания и благополучия.
Рассказав об истории Новруза, выступавшие пояснили, что, дошедший до наших дней национальный праздник, отмечается во всех регионах Азербайджана. Наш народ всегда высоко ценил национальные традиции, фольклор и духовные ценности, считая своим долгом оберегать их для будущего поколения.
Далее праздничное мероприятие продолжилось развлекательным выступлением Кечала и Кёсы и концертной программой. Студенты перепрыгивали через костер и участвовали во многих сценках, посвященных национальным обрядам.