BSU-ya gələn rusiyalı tələbələr təcrübə proqramını başa vurublar
9 fevral 2018-ci il tarixdən Azərbaycan dilindən təcrübə keçmək məqsədilə Bakı Slavyan Universitetinə gələn Moskva Dövlət Linqvistik Universitetinin (MDLU) III kurs tələbələri bu gün təcrübə üçün nəzərdə tutulmuş proqramı uğurla başa vurublar.
Sonuncu dərs günündə tələbələrlə görüşən BSU-nun elmi işlər üzrə prorektoru, professor Rafiq Novruzov rusiyalı tələbələrə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Əcnəbi tələbələr altı günlük proqram çərçivəsində gəzib gördükləri Bakının mədəni, tarixi yerləri, Fəxri Xiyaban, Şəhidlər Xiyabanı barədə öz təəssüratlarını bölüşüblər. Getdikləri bütün məkanlarda azərbaycanlılar tərəfindən isti münasibətlə qarşılaşdıqlarını deyən tələbələr onlar üçün yaradılan şəraitə görə BSU rəhbərliyinə minnətdarlıq ediblər.

Российские студенты завершили стажировку в Бакинском славянском университете
Студенты III курса Московского государственного лингвистического университета (МГЛУ), прибывшие в Бакинский славянский университет (БСУ) 9 февраля 2018 года с целью прохождения практики по азербайджанскому языку, в рамках программы сотрудничества между МГЛУ и БСУ в области образования и науки, успешно завершили ее сегодня.
На последнем занятии с российскими студентами встретился проректор по научной части, профессор Рафиг Новрузов, который пожелал им успехов в будущем.
В свою очередь, иностранные студенты поделились своими впечатлениями от посещения культурно-исторических мест Баку, Аллеи почетного захоронения и Аллеи шехидов в рамках шестидневной программы. Говоря о теплом приеме, студенты поблагодарили руководство БСУ за созданные им условия.