BSU əməkdaşları və tələbələrinə təşəkkürnamələr təqdim olunub
Fevralın 8-də Bakı Slavyan Universitetinin bir qrup əməkdaşına və tələbəsinə   universitet rəhbərliyi tərəfindən təşəkkürnamələr təqdim olunub.
Təqdimat mərasimində giriş sözü ilə çıxış edən BSU-nun tərbiyə işləri üzrə prorektoru, dosent Xanım Sultanova universitetdə keçirilən respublika konfranslarında, beynəlxlaq konfranslarda, dövlət tədbirlərində və milli tədbirlərin bədii hissəsinin təşkilində mühüm əməyi olan tələbələrin fəaliyyətindən danışıb. O qeyd edib ki, 2016-2017-ci tədris ili ərzində BSU-da 300-dən çox tədbir keçirilib. X.Sultanova bildirib ki, BSU-da keçirilən tədbirlərdə fəal iştirak edən “Arzu” rəqs ansamblının üzvləri, bədii qiraət sahəsində, mahnıların ifasında öz istedadları ilə seçilən tələbələr hər zaman qonaqlar tərəfindən rəğbətlə qarşılanır. X.Sultanova universitetin fəal gənclərinə göstərdiyi diqqətə görə BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyevaya minnətdarlıq edib.
Tədbirdə iştirak edən xalq artisti Yalçın Rzazadə Bakı Slavyan Universiteti ilə bağlı xoş fikirlərini iştirakçılarla bölüşüb. Xalq artisti BSU-nun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək burada istedadlı tələbələrin olmasından fəxrlə danışıb. O, Azərbaycanı ölkə xaricində hər zaman öz bacarığı, intellekti və vətənpərvərliyi ilə layiqincə təmsil edən BSU tələbələrinin gələcəkdə böyük nailiyyətlər qazanacaqlarını əminliklə qeyd edib, gənclərə bol-bol uğurlar arzulayıb.
Sonra xalq artisti Yalçın Rzazadə BSU-nun “Arzu” rəqs ansamblının xareoqrafı Əli Natiqoğluna və Mədəni Kütləvi Tədbirlərin Təşkili şöbəsinin tərtibatçısı Səbinə Mehdiyevaya təşəkkürnamə təqdim edib.
Tədbirin davamında BSU-nun elmi işlər üzrə prorektoru, professor Rafiq Novruzov və fakültələrin dekanları, dekan müavinləri tərəfindən BSU-nun  Mədəni Kütləvi Tədbirlərin Təşkili şöbəsinin əməkdaşları - Zəminə Zeynalovaya, Nərmin Məmmədovaya, adıçəkilən şöbənin KİV-lə əlaqələr üzrə mütəxəssisi Aytəkin Qardaşovaya və fəal tələbələrə təşəkkürnamələr təqdim olunub.

Сотрудникам и студентам Бакинского славянского университета вручили благодарность
8 февраля группа сотрудников и студентов Бакинского славянского университета (БСУ) получила благодарность от администрации вуза.
Выступившая на мероприятии проректор по воспитательной части, доцент Ханым Султанова рассказала о деятельности студентов в организации республиканских и международных конференций, художественной части государственных и национальных мероприятий, проводимых в университете. Она отметила, что в 2016-2017 учебном году в БСУ было проведено свыше 300 мероприятий. По словам Х. Султановой, гости вуза всегда отмечают талант студентов в исполнении песен и художественной постановке, а также членов танцевального ансамбля «Арзу», активно участвующих в мероприятиях, проводимых в БСУ. Проректор выказала благодарность ректору университета, профессору Нурлане Алиевой за внимание в отношении активной молодежи университета.
Народный артист Азербайджана Ялчын Рзазаде, принявший участие в мероприятии, поделился с участниками своим впечатлением о БСУ. Высоко оценив деятельность вуза, он с гордостью заметил, что здесь учится много талантливых студентов. Я. Рзазаде с уверенностью заявил, что студенты университета, достойно представляющие Азербайджан за рубежом своими способностями, интеллектом и патриотизмом, достигнут больших успехов в будущем.
Далее Я. Рзазаде вручил благодарность хореографу танцевального ансамбля «Арзу» Али Натигоглу и учредителю отдела Организации культурно-массовых мероприятий Сабине Мехтиевой.
В продолжение мероприятия проректором по научной части, профессором Рафигом Новрузовым, деканами и замдеканами факультетов была вручена благодарность сотрудникам отдела Организации культурно-массовых мероприятий - Замине Зейналовой, Нармин Мамедовой, специалисту по связям со СМИ этого же отдела Айтекин Гардашовой и активным студентам.