BSU-da Monitorinq şöbəsi tərəfindən sorğu keçirilib
Ali Təhsil müəssisələrinin bakalavriat səviyyəsində Kredit sistemi ilə tədrisin təşkili qaydalarının tələblərinin, mahiyyətinin 2017/2018-ci tədris ilində qəbul olunmuş I kurs tələbələrinə çatdırılması səviyyəsinin öyrənilməsi məqsədilə Monitorinq, qiymətləndirmə və tədrisin keyfiyyətinə nəzarət şöbəsi tərəfindən 2-3 noyabr 2017-ci il tarixlərində sorğu keçirilib.
Keçirilən sorğunun nəticəsinə əsasən “Ali təhsil müəssisələrinin bakalavriat və magistratura səviyyələrində kredit sistemi ilə tədrisin təşkili Qaydaları”nın və Qaydalara edilən dəyişikliklərin tələbələrə çatdırılması, onların maarifləndirilməsi məqsədilə Monitorinq şöbəsi tərəfindən fakültələrdə treninqlər keçirilib.

Отдел мониторинга провел опрос в Бакинском славянском университете
2-3 ноября 2017 года в целях выявления осведомленности первокурсников требований и сути «Правил организации обучения бакалавров в высших учебных заведениях по кредитной системе» Отдел мониторинга, оценивания и контроля качества образования Бакинского славянского университета (БСУ) провел опрос.
Отдел мониторинга, оценивания и контроля качества образования, основываясь на результатах проведенного опроса, на факультетах БСУ провел тренинги на тему «Правила организации обучения бакалавров и магистров в высших учебных заведениях по кредитной системе», «Донесение до студентов изменений в правила и их просвещение».