BSU rektoru ABŞ nümayəndələri - Haydi Simit və Deyvid Viki qəbul edib
Noyabrın 13-də Bakı Slavyan Universitetinin rektoru, professor Nurlana Əliyeva ABŞ-ın Azərbaycandakı səfirliyinin mədəniyyət və təhsil işləri üzrə müşaviri Haydi Simit və Montereydəki Middlebury Beynəlxalq Araşdırmalar İnstitutunun nümayəndəsi Deyvid Viki qəbul edib.
Görüşdə BSU-nun elmi işlər üzrə prorektoru, professor Rafiq Novruzov, beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Sahibə Qafarova, beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Ülviyyə Abbasova iştirak ediblər.
Qonaqları universitetdə görməkdən məmnun qaldığını deyən rektor Nurlana Əliyeva onlara BSU-nun fəaliyyəti, buradakı təhsil sistemi, tədris-mədəniyyət mərkəzləri barədə ətraflı məlumat verib. N.Əliyeva universitetin beynəlxalq əlaqələri, ali təhsil müəssisəsində dünyanın tanınmış universitetləri ilə bağlanan müqavilələrə əsasən müəllim və tələbə mübadləsindən söz açıb.
Rektor qonaqların BSU-ya əcnəbi tələbələrin qəbulu ilə bağlı suallarına ətraflı cavab verərək bildirib ki, əcnəbi tələbələr bir il ərzində hazırlıq kurslarında təhsil aldıqdan sonra BSU-da bakalavr səviyyəsinə qəbul olurlar. N.Əliyeva əcnəbi tələbələrin təkcə bakalavr deyil, magistratura və doktorantura üzrə oxumaq imkanlarının olduğunu da diqqətə çatdırıb.
Söhbət zamanı ABŞ-da professor və müəllimlər, o cümlədən tələbələr üçün nəzərdə tutulmuş təhsil proqramlarından söz açan amerikalı qonaqlar bu ölkədə  təhsil alan əcnəbi tələbələri Azərbaycan universitetlərinə cəlb etməklə bağlı bir sıra fikirlər irəli sürüblər. Bakı Slavyan Universitetinin fəaliyyətini yüksək qiymətləndirən qonaqlar BSU tələbələrinə lazımi dəstəyi verməyə daim hazır olduqlarını deyiblər.

BSU rector received Haydi Simit and David Viki representatives from the United States
On November 13, the rector of the Baku Slavic University, Professor Nurlana Aliyeva received Haydi Simit, US Embassy Cultural and Educational Adviser, and David Vickey the representer of Middlebury International Studies Institute in Monterey.
Vice-rector for scientific affairs, Professor Rafiq Novruzov, Vice-chancellor of International Relations, Professor Sahiba Gafarova and Head of International Relations Department Ulviyya Abbasova attended the meeting.
Rector Nurlana Aliyeva said that she was pleased to see the guests at the university and told them about BSU's activities, educational system, educational and cultural centers. N. Aliyeva talked about the international relations of the university, teachers and student exchange according to the agreements signed with the world-renowned universities in the higher education institution.
The rector responded in detail to the guests' questions regarding the admission of foreign students to BSU, saying that foreign students were enrolled in the bachelor's degree at BSU after studying for one year. N. Aliyeva also noted that foreign students have the opportunity to study not only bachelor, but also magistracy and doctoral studies.
While Speaking about US-educational programs for professors and teachers as well as for students, American guests have put forward some ideas about involving foreign students studying in this country at Azerbaijani universities. Highly appreciating the activities of the Baku Slavic University, guests told that are always ready to provide the necessary support to BSU students.