BSU-da yubiley tədbiri keçirilib
Oktyabrın 7-də Bakı Slavyan Universitetində bu il yaşı 70, 75, 80, 85 olan müəllim-professorlara həsr olunmuş yubiley tədbiri keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyeva ömrünün böyük hissəsini Bakı Slavyan Universitetinə həsr etmiş yubilyarları təbrik edərək, onların hər birinə uzun ömür, cansağlığı arzulayıb. O, pedaqoji fəaliyyətləri dövründə universitet kollektivinin hörmətini, sevgisini qazanmış yubilyar müəllimlərin öz nümunəvi həyatları ilə gənclərə bir örnək olduqlarını deyib. Ömrün ən gözəl illərini gənc nəslin təlim-tərbiyəsinə, bilik və bacarıqlarının inkişafına həsr edən qocaman müəllimlərin sırasında Əməkdar müəllim adına layiq görülən, “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilən insanların olduğunu vurğulayan rektor belə şərəfli peşənin sahiblərinə dövlətin də daim diqqət və qayğı göstərməsindən söz açıb. Professor və müəllimləri universitetin mənəvi sütunları adlandıran N.Əliyeva, onları şamla müqayisə edərək ömürlərini gənc nəslin yolunda gilə-gilə əritdiklərini tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Tədbirdə prorektor və dekanlar da yubilyarların ünvanlarına təbriklər, eləcə də xoş sözlər deyiblər.
Tədbirin səbəbkarları onlara göstərilən diqqət və qayğıya görə universitet rəhbərliyinə təşəkkür ediblər.
Sonda rektor tərəfindən yubilyarlara hədiyyələr və gül dəstələri təqdim olunub.
Qeyd edək ki, bu il BSU-nun iyirmi bir nəfər müəllimi - professorlar Çingiz Bədəlov, Kərim Məmmədov, İlyas Həmidov, Tamilla Məmmədova, Rəhilə Quliyeva, Ellada Quliyeva, dosentlər - Vaqif Məmmədov, Aydın Həsənov, Mina Quliyeva, Solmaz Bəşirova, İbrahimpaşa Babayev, Almaz Məmmədova, baş müəllimlər - Gültəkin Qasımova, Səftər Məlikov, Elmira Yüzbaşova, Solmaz Əliyeva, Rəna Abdullayeva, Nabat Məmmədova, Rəhilə Paşayeva, Svetlana Balametova, kitabxanaçı Tamella Əliyeva yubiley yaşlarını qeyd ediblər.

В Бакинском славянском университете прошло юбилейное мероприятие
7 октября в Бакинском славянском университете (БСУ) прошло юбилейное мероприятие, посвященное преподавателям, которым в этом году исполнилось 70, 75, 80, 85 лет.
Выступившая на мероприятии ректор БСУ, профессор Нурлана Алиева, поздравив юбиляров, посвятивших большую часть своей жизни университету, пожелала каждому из них долгих лет жизни и здоровья. По ее словам, за время педагогической деятельности юбиляры заслужили уважение и любовь всего коллектива БСУ, своей образцовой жизнью стали примером для молодежи. Н. Алиева рассказала о том, что среди преподавателей, посвятивших лучшие годы своей жизни обучению и воспитанию молодого поколения, развитию у них знаний и умений, есть те, кто был удостоен звания «Заслуженный учитель», награжден медалью «Терегги». Ректор утверждает, что в отношении обладателей такой почетной профессии государство всегда проявляет внимание и заботу. Н. Алиева, называя профессоров и преподавателей духовными столпами вуза, сравнивая их со свечой, пояснила, что они посвятили свою жизнь служению молодежи.
Выступившие на мероприятии проректора и деканы факультетов поздравили юбиляров.
Виновники торжества поблагодарили руководство вуза за оказанное им внимание и заботу.
Затем ректор вручила юбилярам подарки и букеты цветов.
Напомним, что свой юбилей отметили 21 педагог. Среди них профессора Чингиз Бадалов, Керим Мамедов, Ильяс Гамидов, Тамилла Мамедова, Рахиля Гулиева, Эллада Гулиева; доценты – Вагиф Мамедов, Айдын Гасанов, Мина Гулиева, Солмаз Баширова, Ибрагимпаша Бабаев, Алмаз Мамедова; старшие преподаватели – Гюльтекин Гасымова, Сафтар Меликов, Эльмира Юзбашева, Солмаз Алиева, Рена Абдуллаева, Набат Мамедова, Рахиля Пашаева, Светлана Баламетова; библиотекарь Тамилла Алиева.