BSU "Ədəbiyyat klubu"nun ilk iclası olub
Dünən, Bakı Slavyan Universitetinin Heydər Əliyev adına tədris mərkəzində universitetdə Tələbə təşkiları nəzdində fəaliyyət göstərən "Ədəbiyyat klubu"nun İdarə heyətinin ilk iclası olub.
İclasda Universitet üzrə tələbə təşkilatlarının koordinatoru Məryənxanım Hüseynova və Universitetin fakultə sədrləri iştirak edib. Bir yerə cəm olan istedadlı gənclər ədəbiyyatın zənginliyindən və oxucuya verdiyi müsbət keyfiyyətlərdən söz açıb, öz aralarında maraqlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Sonra ilk iclasa toplanan gənclər yeni dərs ilində həyata keçirəcəkləri ideya və təkliflərini irəli sürüblər.
Koordinator Məryəmxanım Hüseynova səsləndirilən fikirləri qiymətləndirərək  tələbələrə bütün işlərində yardımçı olacağını bildirib.
Qeyd edək ki, "Ədəbiyyat klubu" Bakı Slavyan Universitetinin ən fəal tələbə klublarından biridir və bu gün öz işinə yeni-yeni ideyalarla start verib.

Состоялось первое заседание «Литературного клуба» Бакинского славянского университета
Вчера в образовательном центре Бакинского славянского университета (БСУ) состоялось первое заседание руководящего состава «Литературного клуба», действующего при студенческих организациях.
На собрании приняли участие координатор Студенческой организации по университету Марьямханым Гусейнова и председатели факультетов вуза. Собравшаяся вместе талантливая молодежь завела речь о богатстве литературы, как она положительно действует на читателей, а также они обменялись между собой интересными идеями.
Затем молодые люди выдвинули свои идеи и предложения, которые будут реализованы в течение всего учебного года.
Оценив идеи председателей, координатор Марьямханым Гусейнова заверила студентов, что будет помогать им в их работе.
Напомним, что «Литературный клуб» БСУ является одним из активных студенческих клубов и сегодня приступает к работе с новыми идеями.