BSU-nun tələbə təşkilatları daha fəal olacaqlar
Bu gün, Bakı Slavyan Universitetinin Heydər Əliyev adına tədris mərkəzində, universitetdə fəaliyyət göstərən tələbə klublarının yeni 2017-18-ci tədris ili ilə bağlı ilk plenar iclası keçirilib. İclasda BSU-nun təlim-tərbiyə işləri üzrə prorektoru, dosent Xanim Sultanova, jurnalistika kafedrasının dosenti Mübariz Əhmədov, BSU tələbə həmkarlar təşkilatının sədri Vüqar Həşimov və Universitet üzrə tələbə təşkilatlarının koordinatoru Məryəmxanım Hüseynova iştirak edib.
İclasda çıxış edən, dosent Xanim Sultanova klub rəhbərlərinə bir çox tövsiyələrini, tapşırıqlarını verməklə, onlara inandığını, öz işlərində fəal olmalarını və daim onların yanında olacağını bildirib.
Bundan başqa, iclasda iştirak edən dosent Mübariz Əhmədov klub sədrlərinin fəaliyyətini mütamadi olaraq, BSU-nun saytında, eləcə də digər saytlarda işıqlandıracağını qeyd edib.
İclasda Klub sədrləri yeni dərs ilində nəzərdə tutduqları tədbirlər planı və yeni lahiyələrlə bağlı məlumat veriblər. Eyni zaman da, bu il məzun olmuş klub sədrlərinin yerinə yeni sədrlər təyin edilib.

Студенческие организации Бакинского славянского университета будут более активными
Сегодня в образовательном центре Бакинского славянского университета (БСУ) состоялось первое пленарное заседание, посвященное работе студенческих клубов вуза на 2017-2018 учебный год. На заседании приняли участие проректор по воспитательной части БСУ Ханым Султанова, доцент кафедры «Журналистика» Мубариз Ахмедов, председатель Студенческой профсоюзной организации Вугар Гашимов и координатор Студенческой организации по университету Марьямханым Гусейнова.
Выступившая на мероприятии доцент Ханым Султанова дала рекомендации руководителям клубов, сказала, чтобы они были активными в своей работе, что она верит в них и будет всегда рядом.
Кроме этого, выступивший на заседании доцент Мубариз Ахмедов отметил, что деятельность председателей клубов будет регулярно освещаться на сайте БСУ и других интернет-ресурсах.
На заседании председатели клубов проинформировали собравшихся о планах мероприятий на учебный год и новых проектах. Кроме того, на место председателей-выпускников были назначены новые руководители.