Bakı Slavyan Universitetində məzun günü təntənə ilə qeyd olunub
Bakı Slavyan Universitetində məzun günü təntənə ilə qeyd olunub. İyunun 16-da Bakı Slavyan Universitetində (BSU) məzun gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib. Əvvəlcə BSU-nun foyesində Ulu öndər Heydər Əliyevin büstü önünə əklil qoyulub. Mərasim Dövlət himni və Bakı Slavyan Universitetinin himninin səsləndirilməsi ilə başlanıb. Himnin ardından “Yallı” rəqsi nümayiş olunub.
Sonra BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyeva magistrant və tələbələri məzun adı qazanmaları münasibətilə təbrik edib, gələcək fəaliyyətlərində Bakı Slavyan Universitetinin adını daim uca tutmalarını və müstəqil ölkəmizin tərəqqisinə öz layiqli töhfələrini verməyi arzulayıb. Gənclərin üzərində böyük əməyi olan valideynləri və müəllimləri təbrik edən Nurlana Əliyeva dörd il ərzində təhsildə yüksək nailiyyətlərinə və universitetin ictimai həyatında fəal iştirakına görə fərqlənən məzuna “Fəxri Məzun” diplomu və xatirə hədiyyələri təqdim edib.
Tədbir geniş konsert proqramı ilə davam edib. Konsertdə universitetin “Arzu” rəqs ansamblının təqdimatında rəqslər nümayiş olunub, tələbələrin ifasında mahnılar ifa edilib.
Tədbir çərçivəsində BSU-nun dekanlarına məzunlar tərəfindən müxtəlif nominasiyalar təqdim olunub. Əsgər gedəcək məzunlar əsgər marşı, şeir və vətənpərvər ruhlu mahnılardan ibarət maraqlı kompozisiya təqdim ediblər. Sonda məzunların ifasında “Əlvida BSU” mahnısı ilə konsert proqramı başa çatıb. Qeyd edək ki, bu il Bakı Slavyan Universitetindən bakalavriat səviyyəsi üzrə əyani təhsil alan 729, qiyabi təhsil alan 48 tələbə və magistratura səviyyəsi üzrə 79 magistrant məzun olub.

В Бакинском славянском университете торжественно отметили «День выпускника»
16 июня в Бакинском славянском университете (БСУ) состоялось торжественное мероприятие, посвященное «Дню выпускника». В начале мероприятия в фойе вуза был возложен венок к бюсту Общенационального лидера Гейдара Алиева. Далее прозвучали гимны Азербайджана и БСУ, после чего был представлен танец «Яллы».
Выступившая на мероприятии ректор БСУ, профессор Нурлана Алиева поздравила выпускников-магистрантов и студентов с окончанием университета и пожелала им в будущем возвышать имя вуза, в котором они учились, и вносить свой вклад в развитие независимой республики. Поздравив родителей и преподавателей, вложивших большой труд в выпускников, Н. Алиева вручила памятные подарки и диплом «Почетный выпускник» бакалаврам, которые в течение четырех лет достигли высоких результатов в области образования и участвовали в общественной жизни университета.
Мероприятие продолжилось концертной программой. На концерте приняли участие танцевальный ансамбль БСУ «Арзу», также студенты исполнили песни.
В рамках мероприятия выпускники вуза выдвинули деканов на различные номинации. Выпускники-призывники исполнили военный марш, прочитали стихи и представили интересную композицию из патриотических песен. Концертная программа завершилась песней «Прощай БСУ» в исполнении выпускников.
Напомним, что выпускниками Бакинского славянского университета стали 729 бакалавров-очников, 48 – заочников и 79 магистрантов.