Bakı Slavyan Universitetində məzun günü təntənə ilə qeyd olunub
Bakı Slavyan Universitetində məzun günü təntənə ilə qeyd olunub. İyunun 16-da Bakı Slavyan Universitetində (BSU) məzun gününə həsr olunmuş təntənəli tədbir keçirilib. Əvvəlcə BSU-nun foyesində Ulu öndər Heydər Əliyevin büstü önünə əklil qoyulub. Mərasim Dövlət himni və Bakı Slavyan Universitetinin himninin səsləndirilməsi ilə başlanıb. Himnin ardından “Yallı” rəqsi nümayiş olunub.
Sonra BSU-nun rektoru, professor Nurlana Əliyeva magistrant və tələbələri məzun adı qazanmaları münasibətilə təbrik edib, gələcək fəaliyyətlərində Bakı Slavyan Universitetinin adını daim uca tutmalarını və müstəqil ölkəmizin tərəqqisinə öz layiqli töhfələrini verməyi arzulayıb. Gənclərin üzərində böyük əməyi olan valideynləri və müəllimləri təbrik edən Nurlana Əliyeva dörd il ərzində təhsildə yüksək nailiyyətlərinə və universitetin ictimai həyatında fəal iştirakına görə fərqlənən məzuna “Fəxri Məzun” diplomu və xatirə hədiyyələri təqdim edib.
Tədbir geniş konsert proqramı ilə davam edib. Konsertdə universitetin “Arzu” rəqs ansamblının təqdimatında rəqslər nümayiş olunub, tələbələrin ifasında mahnılar ifa edilib.
Tədbir çərçivəsində BSU-nun dekanlarına məzunlar tərəfindən müxtəlif nominasiyalar təqdim olunub. Əsgər gedəcək məzunlar əsgər marşı, şeir və vətənpərvər ruhlu mahnılardan ibarət maraqlı kompozisiya təqdim ediblər. Sonda məzunların ifasında “Əlvida BSU” mahnısı ilə konsert proqramı başa çatıb. Qeyd edək ki, bu il Bakı Slavyan Universitetindən bakalavriat səviyyəsi üzrə əyani təhsil alan 729, qiyabi təhsil alan 48 tələbə və magistratura səviyyəsi üzrə 79 magistrant məzun olub.

Graduation day was solemnly celebrated at Baku Slavic University
Graduation day was solemnly celebrated at Baku Slavic University. On June 16, Baku Slavic University (BSU) hosted solemn event devoted to the graduation day. Firstly a wreath was laid in front of the bust of Great Leader Heydar Aliyev in the foyer of BSU. The ceremony started with National Anthem and anthem of Baku Slavic University. After the National Anthem, “Yalli” dance was demonstrated.
Then rector of BSU, professor Nurlana Aliyeva congratulated masters and students on the occasion of getting graduate degree, wished them always to keep the name of Baku Slavic University high and worthily contribute to the development of our independent country in their future activity. Congratulating parents and teachers who have a great deal of work on our young people, Nurlana Aliyeva presented “Honorary Degree” diploma and memorable gifts to the distinguished graduates for high achievements in education and active participation in the public life of University during four years.
The event continued with a large concert program. Dances were presented by “Arzu” dance ensemble, songs were sung by our students at the concert.
Different nominations were presented to BSU deans by graduates within the framework of the event. Graduates who are going to join the army presented an interesting composition consisting of soldier anthem, poem and patriotic songs. At the end, the concert program finished with the song “Əlvida BSU” sung by graduates. It should be noted that 729 students getting full-time education on bachelor’s degree, 48 students studying at postal tuition and 49 masters on master’s degree were graduates from Baku Slavic University.