BSU-nun Ədəbiyyat Klubunun yeni sədri seçilib
İclasda Ədəbiyyat klubunun 3 il ərzində gördüyü işlər, keçirdiyi tədbir və layihələr nəzər yetirilib. Ədəbiyyat klubunun yeni idarə heyəti ilə tanışlıq olub.
Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin II kurs tələbəsi Nuhbala Əliyev klubun yeni sədri seçilib.
Sonda klubun fəaliyyəti boyunca çəkilmiş video-çarxa baxılıb, səmimi və mehriban kollektivlə xatirə şəkli çəkilib.

New chairman of BSU Literature Club was elected
On May 30, chairman of BSU Literature Club Afsana Agayeva held a final meeting with members of the club.
Work done during 3 years, events and projects held by Literature Club were looked through in the meeting. Acquaintance with new managerial staff of Literature club took place.
Second-year student of the faculty of International Relations and Regional studies Nuhbala Aliyev was elected as the new chairman of the club.
Finally, video shot during club’s activity was watched, memorable photo was taken with warm and friendly staff.