BSU-da Ümummilli lider Heydər Əliyevin ildönümü ilə əlaqədar mühazirələr təşkil edilib
Bakı Slavyan Universitetinin YAP Gənclər Birliyinin təşkilatçılığı ilə müxtəlif ixtisas qruplarında Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü ilə əlaqədar mühazirə oxunub, slayd nümayiş olunub.
Tələbələr Ulu öndər Heydər Əliyevlə bağlı məruzələrlə auditoriya qarşısında çıxış ediblər.
Mühazirəyə başlamazdan əvvəl Dövlət himni səsləndirilib. Şuşanın işğalı gününə təsadüf edən mühazirədə bir dəqiqəlik sükut elan edilib.
Qeyd edək ki, mühazirələr may ayının 10-da da davam etdiriləcək. İlk mühazirə filologiya və xarici dili müəllimliyi fakültəsində təşkil olunub.

Lectures on Nationwide Leader Heydar Aliyev's 94th anniversary were organized at BSU
Lectures on Nationwide Leader Heydar Aliyev's 94th birth anniversary were delivered with the organization of YAP Youth Union of Baku Slavic University in various specialty groups, slides were displayed.
Students made speeches related to National Leader Heydar Aliyev before the audience.
Before beginning the lecture National anthem was played. A minute of silence was announced in the lecture coincided with the day of occupation of Shusha.
It should be noted that lectures will be continued till May 10. The first lecture was organized by the faculty of Philology and Foreign language teaching.