BSU tələbələri Milli Məclisin binası ilə tanış olublar
Mayın 1-də Milli Məclisdə gənclər və idman komitəsinin, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Nəsimi rayon təşkilatının və YAP Gənclər Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev milli parlamentarizmin banisidir: Gənclərin gözü ilə” mövzusunda “dəyirmi masa” keçirilib.
Dəyirmi masada millət vəkili, YAP Nəsimi rayon təşkilatının sədri Məlahət İbrahimqızı, Milli Məclisin gənclər və idman komitəsinin sədri Fuad Muradov, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov, Milli Məclisin gənclər və idman komitəsinin sədr müavini, Azərbaycan Karate-do Federasiyaları Assosiasiyasının prezidenti, millət vəkili Ülvi Quliyev çıxış ediblər.
Sonra müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, Ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Bakı Slavyan Universitetindən fakültələr üzrə YAP sədrləri və sosial şəbəkələrdə YAP-ın fəal üzvləri olan tələbələrimiz BSU üzrə YAP-ın sədri Sevinc Axundovanın rəhbərliyi altında böyük heyətlə tədbirdə iştirak ediblər.
Gənclər Milli Məclisin binası ilə tanış olub, bununla yanaşı, buradakı iş prinsipi haqqında da məlumatlandırılıblar.

On May 1, round table entitled “Heydar Aliyev is founder of the national parliamentarism: Through the eyes of young people”  was held with joint organization of  the Committee on youth and sports, New Azerbaijan Party (YAP) Nasimi district organization, YAP Youth Union in Milli Majlis.
Member of Parliament, chairman of New Azerbaijan Party (YAP) Nasimi district organization Malahat Ibrahimgizi, chairman of Committee on youth and sports of Milli Majlis Fuad Muradov, chairman of New Azerbaijan PartyYouth Union Seymur Orujov, deputy chairman of Committee on youth and sports of Milli Majlis, President of the Association of Azerbaijan Karate-do Federations, Member of Parliament Ulvi Guliyev made speeches in the round table.
Then video devoted to the founder of modern independent Azerbaijan, Nationwide Leader Heydar Aliyev was displayed.
YAP chairmen on faculties from Baku Slavic University and students who are active members of YAP in social networks participated in the event with great staff under the leadership of chairman of YAP in BSU Sevinj Akhundova
The young got acquainted with Milli Majlis building, as well as, they were informed about working principle here.