Mayın 1-də Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin I kurs tələbələrinin təşkilatçılığı ilə “Panslavyanizm “ mövzusunda açıq dərs  keçirilib.
Türkiyəşünaslıq üzrə təhsil alan I kurs tələbələri Mircavid Həsənov və Əli Piriyev açıq dərsin mövzusuna dair slayd təqdim ediblər. Tələbələr panslavyanizmin tarixi köklərini araşdıraraq tarixçilərin, filosof və diplomatların panslavyanizmlə bağlı səsləndirdikləri fikirlərə aydınlıq gətiriblər. Panslavyanizmin yaranması, bu ideologiya ətrafında birləşən slavyan xalqları haqqında ətraflı məlumat veriblər.
Açıq dərsdə iştirak edən tərbiyə işləri üzrə prorektor Xanım Sultanova, beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin dekanı Şirinbəy Əliyev, Azərbaycan multikulturalizmi kafedrasının müdiri Hacı Rauf, yazıçı Vəzir Qasımov I kurs tələblərinin bu cür geniş tədqiqatını yüksək qiymətləndirərək gənclərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıblar.
Sonda auditoriyada əyləşən tələbələrin fikirləri dinlənib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Demo lesson on “Pan-Slavism” at BSU
On May 1, demo lesson on “Pan-Slavism” was held with the organization of first year students of International Relations and Regional studies of Baku Slavic University (BSU).
First year students Mirjavid Hasanov and Ali Piriyev who study on Turkic studies presented slides on the topic of demo lesson. Investigating historical roots of Pan-Slavism, students clarified thoughts on pan-Slavism said by historians, philosophers and diplomats. They gave detailed information about establishment of Pan-Slavism, Slavic peoples united around this ideology
Vice rector on Educational affairs Khanim Sultanova, faculty dean of International Relations and Regional studies Shirinbay Aliyev, chief of the chair of Azerbaijani Multiculturalism Haji Rauf, writer Vazir Gasimov who participated in the demo lesson highly appreciated such extensive research of  first year students and wished success in their future activities.