Əcnəbi tələbələrimiz qalib olublar
22 aprel Bakı Rusiya İnformasiya-Mədəniyyət Mərkəzində keçirilən İkinci Dünya müharibəsinə həsr olunmuş olimpiadada Bakı Slavyan Universitetinin Əcnəbi tələbələrlə iş üzrə dekanlığın nəzdində fəaliyyət göstərən əcnəbi tələbələrin Hazırlıq şöbəsinin dinləyicisi, Türkmənistan Respublikasının vətəndaşı Rauf Babayev II yeri tutub.
25 aprel Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun və Bakı Beynəlxalq Tələbə Klubunun təşkilatcılığı ilə Azərbaycanda fəaliyyət göstərən universitetlərdə təhsil alan əcnəbi tələbələr arasında TEDx formatında müsabiqə keçirilib.
Müsabiqədə Bakı Slavyan Universitetinin Beynəlxalq münasibətlər fakültəsinin II kurs tələbəsi, Suriya vətəndaşı Abdul Hak Yasmeen iştirak edərək I  yerin qalibi olub.

Иностранные студенты Бакинского славянского университета одержали победу
Слушатель Отдела подготовки иностранных студентов при деканате по работе с иностранными студентами Бакинского славянского университета (БСУ), гражданин Туркмении Рауф Бабаев занял II место на олимпиаде, посвященной Второй мировой войне и проведенной 22 апреля в Российском информационно-культурном центре.
25 апреля прошел конкурс в формате TEDx между иностранными студентами, получающими образование в азербайджанских вузах, организованный Фондом молодежи при Президенте Азербайджанской Республики и Бакинским международным молодежным клубом.
Победителем конкурса стал студент II курса факультета «Международные отношения и регионоведение» БСУ, гражданин Сирии Абдул Хак Ясмеен, занявший I место.