BSU tələbələri qaliblər sırasında
Aprelin 27-də Azərbaycan Dövlət Musiqili Teatrında “Tələbə baharı” X Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının qala-konserti olub.
Təşkil olunan qala-konsertin aprelin 3-dən 6-dək keçirilmiş seçim turlarında 25-dək ali təhsil müəssisəsindən 800-dən çox tələbə müxtəlif nominasiyalar üzrə istedadını nümayiş etdirib.
Sonra festivalın qala-konserti olub.
Tədbirin sonunda festivalın qaliblərinə diplom və xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
Festivalda iştirak edən Bakı Slavyan Universitetinin tələbələri də qaliblər sırasında olub. Estrada nominasiyası üzrə beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin IV kurs tələbəsi Cavid Hüseynli II yer, pop nominasiyası üzrə tərcümə fakültəsinin I kurs tələbəsi Aytac Samullayeva III yer, beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin IV kurs tələbəsi Aydın Bəkirli III yerə layiq görülüb.

BSU students among winners
On April 27, gala concert of "Student Spring" X Republican festival of student creativity was held at Azerbaijan State Musical Theater.
More than 800 students from 25 Universities showed their talent on various nominations in the qualifying rounds of gala concert which was held from April 3 to 6.
Then there was a gala concert of the festival.
At the end diplomas and memorable gifts were presented to the winners of festival.
Students of Baku Slavic University who participated in the festival were among winners. The fourth year student of the faculty of International Relations and Regional studies Javid Huseynli won the second place on Estrada nomination, the first year student of the faculty of Translation Aytaj Samullayeva won the third place on Pop nomination, the fourth year student of the faculty of International Relations and Regional studies Aydin Bakirli won the third place.